POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [10.12.2023, 12:58:50] • Kamień Pomorski

Oszuści nie śpią - bądźmy czujni

Wszelkiego rodzaju oszuści obrali sobie za cel szczególnie ludzi starszych. Z różnych powodów wciąż udaje się zmanipulować kolejne osoby, choć model działania oszustów raczej się nie zmienia. Do najczęściej wykorzystywanych są metody "na wnuczka" lub kogoś z rodziny, o czym powszechnie wiadomo również wśród ludzi starszych. Do prób oszustwa dochodzi cały czas, jedną z nich opisał nasz czytelnik.

- Chciałbym ostrzec wszystkie osoby, szczególnie osoby starsze, przed różnorodnymi oszustami- bądźcie ostrożni ! 2.12.23 r. do mojej mamy zadzwonił telefon, osoba podała się za jej córkę informując, że miała wypadek na przejściu dla pieszych i aktualnie znajduje się na komendzie i prosi o pomoc.

Szanowni państwo, oni obserwują naszych bliskich, kto jest samotny, kto ma telefon stacjonarny - nie lekceważmy tego! Oni obserwują nie tylko naszych bliskich, ale również osoby spokrewnione, wiedzą doskonale kto gdzie przebywa i ile ma dzieci. To nie robią osoby obce! Proszę wszystkich o ostrożność i czujność, bo w tym wypadku nie daliśmy się oszustom, ale dużo osób jest nieświadomych.

Niech ta i mnóstwo podobnych historii stanowi przestrogę, szczególnie dla osób, które są pod lupą oszustów.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Dargobądz, 18 kwietnia 2024 r. - Wczesnym rankiem o godzinie 6:14 doszło do poważnego wypadku na drodze krajowej numer 3 w miejscowości Dargobądz. Zderzyły się dwa pojazdy dostawczy i bus. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały osoby podróżujące tymi pojazdami. ■ Zarząd Powiatu w Kamieniu Pomorskim uprzejmie informuje, iż został ogłoszony konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać do dnia 15 kwietnia 2024 roku ■