ikamien.pl • Niedziela [10.12.2023, 12:58:50] • Kamień Pomorski

Oszuści nie śpią - bądźmy czujni

Wszelkiego rodzaju oszuści obrali sobie za cel szczególnie ludzi starszych. Z różnych powodów wciąż udaje się zmanipulować kolejne osoby, choć model działania oszustów raczej się nie zmienia. Do najczęściej wykorzystywanych są metody "na wnuczka" lub kogoś z rodziny, o czym powszechnie wiadomo również wśród ludzi starszych. Do prób oszustwa dochodzi cały czas, jedną z nich opisał nasz czytelnik.

- Chciałbym ostrzec wszystkie osoby, szczególnie osoby starsze, przed różnorodnymi oszustami- bądźcie ostrożni ! 2.12.23 r. do mojej mamy zadzwonił telefon, osoba podała się za jej córkę informując, że miała wypadek na przejściu dla pieszych i aktualnie znajduje się na komendzie i prosi o pomoc.

Szanowni państwo, oni obserwują naszych bliskich, kto jest samotny, kto ma telefon stacjonarny - nie lekceważmy tego! Oni obserwują nie tylko naszych bliskich, ale również osoby spokrewnione, wiedzą doskonale kto gdzie przebywa i ile ma dzieci. To nie robią osoby obce! Proszę wszystkich o ostrożność i czujność, bo w tym wypadku nie daliśmy się oszustom, ale dużo osób jest nieświadomych.

Niech ta i mnóstwo podobnych historii stanowi przestrogę, szczególnie dla osób, które są pod lupą oszustów.

Źródło: https://www.ikamien.pl/artykuly/41636/