POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [01.10.2023, 18:36:58] • Kamień Pomorski

Oszuści wyłudzili pieniądze metodą „na policjanta”

Oszuści wyłudzili pieniądze metodą „na policjanta”

fot. Policja

Kreatywność oszustów nie zna granic. Apelujemy o maksymalną czujność i ostrożność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Na przełomie ostatnich dni oszustom udało się zmanipulować dwie mieszkanki powiatu kamieńskiego, które przekazały im kilkadziesiąt tysięcy złotych i złotą biżuterię.

W pułapkę oszustów metodą „na policjanta” w ten sam sposób wpadły dwie seniorki z naszego powiatu. Do 88- letniej kobiety z nieznanego numeru na numer domowy zadzwoniła kobieta, która w rozmowie przedstawiła się jako wnuczka. Powiedziała, że miała wypadek, potrąciła kobietę w ciąży. Nadmieniła, że aktualnie grożą jej poważne konsekwencje i może trafić do więzienia. Aby tego uniknąć potrzebuje pieniędzy na kaucję, po czym rozłączyła się. Następnie ponownie zadzwonił telefon, w słuchawce było słychać głos kobiety, która powiedziała, że jest policjantką i pomoże w sprawie. Rzekoma „policjantka” zapytała czy kobieta posiada gotówkę w domu i czy mieszka sama. 88-latka odparła, że ma odłożone pieniądze w kwocie ponad 30 tysięcy złotych. Kobieta podała swój adres zamieszkania, gdzie miał przyjść posłaniec. Chwilę później do drzwi mieszkania zapukał mężczyzna, któremu seniorka wydała przygotowane pieniądze.

Kilka dni później (27 września) w godzinach wieczornych do 89-latki zadzwonił telefon, usłyszała że jej córka spowodowała wypadek, gdzie potrąciła ciężarną kobietę, która w wyniku tego zdarzenia poroniła. Następnie słuchawkę przejął mężczyzna, podając się za policjanta i informując, że można uniknąć przykrych konsekwencji, wystarczą tylko pieniądze. Dalszy schemat wyglądał analogicznie tak samo. Kobieta straciła kilkanaście tysięcy złotych oraz złotą biżuterię.

PAMIĘTAJMY, ŻE POLICJA NIE MA PRAWA ŻĄDAĆ OD NAS PIENIĘDZY, JEŻELI TO ROBI TO ZNAK, ŻE MAMY DO CZYNIENIA Z OSZUSTAMI. NIE PRZEKAZUJMY TAKŻE ŻADNEJ GOTÓWKI, OBCYM OSOBOM, ANI NIE DOKONUJMY PRZELEWÓW NA WSKAZANE PRZEZ OBCE OSOBY KONTA I NUMERÓW PIN.

st. sierż. Katarzyna Jasion


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Wtorek [03.10.2023, 11:06:04] • [IP: 83.11.83.***]

Co za betony

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Stań przed kamerą w serialu „HEWELIUSZ”: Casting w Świnoujściu. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres email: adam@mkmstudiofilm.pl z dopiskiem "MORZE". Do zgłoszenia należy dołączyć imię i nazwisko, aktualne zdjęcie twarzy i sylwetki oraz numer telefonu. Dołącz do Nas! ■ Zapraszamy Państwa w sobotę 16 grudnia br. na Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny. Rozpoczynamy o godz. 10:30 przedstawieniem dla dzieci pt. Kosmiczne Święta. Świąteczny spektakl animacyjny opowiada historię dwóch kosmicznych przyjaciół, którzy przez przypadek trafiają na planetę Ziemia... Co dalej z tego wyniknie dowiedzą się dzieci obecne na spektaklu w Międzynarodowym Domu Kultury. Zapraszamy!! Wstęp wolny. Po spektaklu przenosimy się do amfiteatru miejskiego, gdzie od godz. 12:00 rusza jarmark świąteczny. Przy promenadzie przed Międzynarodowym Domem Kultury ustawimy choinkę miejską, którą można będzie przystroić własnoręcznie wykonanymi podczas jarmarku ozdobami i powiesić na świątecznym drzewku prosto z wysięgnika, który zapewni nam Enea. Nie zabraknie stoisk ze sprzedażą ozdób świątecznych oraz dań wigilijnych. Jak co roku dzięki Nadleśnictwu Międzyzdroje, każdy będzie miał okazję zakupić choinkę. Zapraszam Państwa również na degustację dań wigilijnych, które przygotujemy specjalnie dla uczestników jarmarku oraz program artystyczny przygotowany przez nasze dzieci. Mam nadzieję, że poczujemy wszyscy magię świąt i będziemy się wspólnie dobrze bawić ■