POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [24.09.2023, 18:24:04] • Gmina Wolin

Stan zieleni w gminie Wolin

Stan zieleni w gminie Wolin

fot. Czytelnik

Uschnięte drzewa w centrum Wolina mają przestać straszyć i zagrażać bezpieczeństwu przechodniów. Jak się okazuje władze gminy intensywnie działają żeby usunąć z krajobrazu te obumarłe rośliny. Musi to jednak zatwierdzić Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Kilka dni temu opisaliśmy smutny widok dwóch obumarłych drzew, których widok bardzo martwi mieszkańców Wolina. W odpowiedzi na nasz artykuł otrzymaliśmy odpowiedź od zastępcy burmistrza Wolina p. Jarosława Mikołajczyka, który zapewnia nas, że władze gminy bardzo troszczą się o stan zieleni i monitorują opisane przez nas drzewa już od jakiegoś czasu. Wniosek o wycinkę tych drzew został złożony do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków już 1 września. Podstawą jest fakt, że rośliny te uschły zaatakowane przez tzw. chorobę grzybiczą. Ostateczna decyzja o ich wycince ma zostać wydana do 31 października.

Oby do tego czasu nie wydarzyło się żadne nieszczęście, bo przechodniom mogą zagrażać spadające pod wpływam silniejszego wiatru uschnięte konary lub mogą się przewrócić całe drzewa. Może warto dodatkowo je ogrodzić i oznakować, ostrzegając przed niebezpieczeństwem?

Stan zieleni w gminie Wolin

fot. Czytelnik

Nasi Czytelnicy, którzy zaalarmowali nas w tej sprawie mają jednak wątpliwości co do „stanu zdrowia" pozostałych, równie wiekowych drzew rosnących licznie przy ulicach Wolina. Za naszym pośrednictwem pytają czy gmina monitoruje całą zieleń w mieście. Czy choroba grzybiczna nie atakuje innych drzew lub też nie zagraża im jakieś inne niebezpieczeństwo. Miejmy nadzieję, że zagrożenia nie ma, ale obiecujemy bacznie się miejskiej zieleni w Wolinie przyglądać!

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Czwartek [28.09.2023, 09:03:00] • [IP: 31.0.1.***]

Na trasie Unin Wolin to najpierw musi dojść do tragedii. A wtedy burmistrzowa powie" ja nie wiedziałam" 😁

Gość • Poniedziałek [25.09.2023, 13:59:41] • [IP: 5.172.237.**]

Tak je przycinali aż uschły-to się nazywa pielęgnacja !!

Gość • Poniedziałek [25.09.2023, 08:51:55] • [IP: 37.248.212.**]

A ja pytam co z drzewami zagrażającymi codziennie na trasie Unin Woli może wreszcie ktoś się za to weźmie

Gość • Poniedziałek [25.09.2023, 07:36:43] • [IP: 37.248.209.**]

Pytanie, dlaczego nie posiada korony??!

Gość • Poniedziałek [25.09.2023, 07:21:13] • [IP: 83.13.155.**]

A co z nowymi nasadzeniami??

Gość • Poniedziałek [25.09.2023, 04:32:51] • [IP: 78.30.80.***]

Co ma jakiś patataj do uschniętych drzew które nie są wiekowe a może młodsze od tego grzyba!

Gość • Niedziela [24.09.2023, 21:01:37] • [IP: 45.141.1.***]

Drzewo które nie posiada korony, a sam suchy pień nie wymaga zezwolenia na usunięcie&

Oglądasz 1-7 z 7
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Grodno: Mężczyzna w stanie wyziębienia wydobyty przez strażaków z grząskiej gliny. Zespoły ratunkowe, składające się z pięciu Jednostek Operacyjno-Technicznych (JOP), przemieszczały się w niedziele od strony Międzyzdrojów w stronę Grodna, aby dotrzeć do miejsca wypadku. Teren, na którym doszło do zdarzenia, okazał się wyjątkowo trudny - grząska glina znacznie utrudniała dostęp. Mimo to, dzięki zdecydowanym działaniom ratowników OSP, udało się zlokalizować poszkodowanego w stanie mocnego wyziębienia, z nogami zasypanymi w gęstej masie ■ Kolejny wyrok w kamieńskich instytucjach gminnych. Ostatnio po Kamieniu krąży anegdota, że przydałaby się nowa gra miejska pt. gdzie pracuje jakaś księgowa bez wyroku? W piątek 26 stycznia 2024r. Sąd Okręgowy w Szczecinie ogłosił wyrok w sprawie byłego wójta Rewala. Oskarżonych w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w sprawie rzetelnego planowania dochodów w gminie było jeszcze 5 osób, w tym 3 skarbników gminy. Osoby te otrzymały wyroki od 8 miesięcy do ponad 1,5 roku więzienia. Sprawa toczyła się od wielu lat. Jest to wyrok nieprawomocny – wydany w pierwszej instancji. Jedną z osób skazanych jest Iwona S. Była skarbniczka gminy Rewal i była pracownica spółki Wodociągi Rewal, a obecnie główna księgowa w jednostkach organizacyjnych gminy Kamień Pomorski. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim i Kamieńskim Domu Kultury ■