ikamien.pl • Niedziela [24.09.2023, 18:24:04] • Gmina Wolin

Stan zieleni w gminie Wolin

Stan zieleni w gminie Wolin

fot. Czytelnik

Uschnięte drzewa w centrum Wolina mają przestać straszyć i zagrażać bezpieczeństwu przechodniów. Jak się okazuje władze gminy intensywnie działają żeby usunąć z krajobrazu te obumarłe rośliny. Musi to jednak zatwierdzić Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Kilka dni temu opisaliśmy smutny widok dwóch obumarłych drzew, których widok bardzo martwi mieszkańców Wolina. W odpowiedzi na nasz artykuł otrzymaliśmy odpowiedź od zastępcy burmistrza Wolina p. Jarosława Mikołajczyka, który zapewnia nas, że władze gminy bardzo troszczą się o stan zieleni i monitorują opisane przez nas drzewa już od jakiegoś czasu. Wniosek o wycinkę tych drzew został złożony do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków już 1 września. Podstawą jest fakt, że rośliny te uschły zaatakowane przez tzw. chorobę grzybiczą. Ostateczna decyzja o ich wycince ma zostać wydana do 31 października.

Oby do tego czasu nie wydarzyło się żadne nieszczęście, bo przechodniom mogą zagrażać spadające pod wpływam silniejszego wiatru uschnięte konary lub mogą się przewrócić całe drzewa. Może warto dodatkowo je ogrodzić i oznakować, ostrzegając przed niebezpieczeństwem?

Stan zieleni w gminie Wolin

fot. Czytelnik

Nasi Czytelnicy, którzy zaalarmowali nas w tej sprawie mają jednak wątpliwości co do „stanu zdrowia" pozostałych, równie wiekowych drzew rosnących licznie przy ulicach Wolina. Za naszym pośrednictwem pytają czy gmina monitoruje całą zieleń w mieście. Czy choroba grzybiczna nie atakuje innych drzew lub też nie zagraża im jakieś inne niebezpieczeństwo. Miejmy nadzieję, że zagrożenia nie ma, ale obiecujemy bacznie się miejskiej zieleni w Wolinie przyglądać!

Źródło: https://www.ikamien.pl/artykuly/41145/