POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [24.09.2023, 18:24:04] • Gmina Wolin

Stan zieleni w gminie Wolin

Stan zieleni w gminie Wolin

fot. Czytelnik

Uschnięte drzewa w centrum Wolina mają przestać straszyć i zagrażać bezpieczeństwu przechodniów. Jak się okazuje władze gminy intensywnie działają żeby usunąć z krajobrazu te obumarłe rośliny. Musi to jednak zatwierdzić Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Kilka dni temu opisaliśmy smutny widok dwóch obumarłych drzew, których widok bardzo martwi mieszkańców Wolina. W odpowiedzi na nasz artykuł otrzymaliśmy odpowiedź od zastępcy burmistrza Wolina p. Jarosława Mikołajczyka, który zapewnia nas, że władze gminy bardzo troszczą się o stan zieleni i monitorują opisane przez nas drzewa już od jakiegoś czasu. Wniosek o wycinkę tych drzew został złożony do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków już 1 września. Podstawą jest fakt, że rośliny te uschły zaatakowane przez tzw. chorobę grzybiczą. Ostateczna decyzja o ich wycince ma zostać wydana do 31 października.

Oby do tego czasu nie wydarzyło się żadne nieszczęście, bo przechodniom mogą zagrażać spadające pod wpływam silniejszego wiatru uschnięte konary lub mogą się przewrócić całe drzewa. Może warto dodatkowo je ogrodzić i oznakować, ostrzegając przed niebezpieczeństwem?

Stan zieleni w gminie Wolin

fot. Czytelnik

Nasi Czytelnicy, którzy zaalarmowali nas w tej sprawie mają jednak wątpliwości co do „stanu zdrowia" pozostałych, równie wiekowych drzew rosnących licznie przy ulicach Wolina. Za naszym pośrednictwem pytają czy gmina monitoruje całą zieleń w mieście. Czy choroba grzybiczna nie atakuje innych drzew lub też nie zagraża im jakieś inne niebezpieczeństwo. Miejmy nadzieję, że zagrożenia nie ma, ale obiecujemy bacznie się miejskiej zieleni w Wolinie przyglądać!

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Czwartek [28.09.2023, 09:03:00] • [IP: 31.0.1.***]

Na trasie Unin Wolin to najpierw musi dojść do tragedii. A wtedy burmistrzowa powie" ja nie wiedziałam" 😁

Gość • Poniedziałek [25.09.2023, 13:59:41] • [IP: 5.172.237.**]

Tak je przycinali aż uschły-to się nazywa pielęgnacja !!

Gość • Poniedziałek [25.09.2023, 08:51:55] • [IP: 37.248.212.**]

A ja pytam co z drzewami zagrażającymi codziennie na trasie Unin Woli może wreszcie ktoś się za to weźmie

Gość • Poniedziałek [25.09.2023, 07:36:43] • [IP: 37.248.209.**]

Pytanie, dlaczego nie posiada korony??!

Gość • Poniedziałek [25.09.2023, 07:21:13] • [IP: 83.13.155.**]

A co z nowymi nasadzeniami??

Gość • Poniedziałek [25.09.2023, 04:32:51] • [IP: 78.30.80.***]

Co ma jakiś patataj do uschniętych drzew które nie są wiekowe a może młodsze od tego grzyba!

Gość • Niedziela [24.09.2023, 21:01:37] • [IP: 45.141.1.***]

Drzewo które nie posiada korony, a sam suchy pień nie wymaga zezwolenia na usunięcie&

Oglądasz 1-7 z 7
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Stań przed kamerą w serialu „HEWELIUSZ”: Casting w Świnoujściu. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres email: adam@mkmstudiofilm.pl z dopiskiem "MORZE". Do zgłoszenia należy dołączyć imię i nazwisko, aktualne zdjęcie twarzy i sylwetki oraz numer telefonu. Dołącz do Nas! ■ Zapraszamy Państwa w sobotę 16 grudnia br. na Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny. Rozpoczynamy o godz. 10:30 przedstawieniem dla dzieci pt. Kosmiczne Święta. Świąteczny spektakl animacyjny opowiada historię dwóch kosmicznych przyjaciół, którzy przez przypadek trafiają na planetę Ziemia... Co dalej z tego wyniknie dowiedzą się dzieci obecne na spektaklu w Międzynarodowym Domu Kultury. Zapraszamy!! Wstęp wolny. Po spektaklu przenosimy się do amfiteatru miejskiego, gdzie od godz. 12:00 rusza jarmark świąteczny. Przy promenadzie przed Międzynarodowym Domem Kultury ustawimy choinkę miejską, którą można będzie przystroić własnoręcznie wykonanymi podczas jarmarku ozdobami i powiesić na świątecznym drzewku prosto z wysięgnika, który zapewni nam Enea. Nie zabraknie stoisk ze sprzedażą ozdób świątecznych oraz dań wigilijnych. Jak co roku dzięki Nadleśnictwu Międzyzdroje, każdy będzie miał okazję zakupić choinkę. Zapraszam Państwa również na degustację dań wigilijnych, które przygotujemy specjalnie dla uczestników jarmarku oraz program artystyczny przygotowany przez nasze dzieci. Mam nadzieję, że poczujemy wszyscy magię świąt i będziemy się wspólnie dobrze bawić ■