POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [12.06.2023, 21:42:18] • zachodniopomorskie

Długi czerwcowy weekend za nami – podsumowanie

Zakończył się długi czerwcowy weekend. Od środy więcej patroli drogówki czuwało nad bezpieczeństwem na drogach i dyscyplinowało kierujących lekceważących przepisy kodeksu drogowego. Niestety nie dla wszystkich to był spokojny i bezpieczny wypoczynek. Podobnie jak w ubiegłym roku w trakcie długiego czerwcowego weekendu, taki i w tym jedna osoba zginęła w wypadku drogowym, dwie utonęły – to wstępny bilans wolnych od pracy i nauki dni.

Podczas długiego weekendu tj. od 7 do 11 czerwca br. na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 14 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, a 19 zostało rannych. W porównaniu do analogicznego okresu 2022 roku długiego czerwcowego weekendu (15-19.06.2022r.) wówczas na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 8 wypadków, w których 1 osoba zginęła a 10 zostało rannych.

Do najtragiczniejszego w skutkach wypadku drogowego doszło w dniu 8 czerwca br. w powiecie gryfińskim. Według wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Nissan jadąc drogą powiatową pomiędzy miejscowościami Bielin – Gądno z nieustalonych na chwile obecną przyczyn zjechał na lewe pobocze i dachował. W wyniku tego zdarzenia kierujący pojazdem poniósł śmierć na miejscu. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z Chojny.


Pomimo nieustannych apeli oraz prowadzonych działań profilaktycznych, podczas czerwcowego długiego weekendu na zachodniopomorskich drogach policjanci zatrzymali 93 kierujących na tak zwanym podwójnym gazie. W tej liczbie, w tym aż 59 osób miało ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, pozostali kierowali pojazdem pod wpływem alkoholu.

Zachodniopomorscy policjanci zatrzymali 16 kierujących będących pod wpływem środków odurzających. W ubiegłym roku podczas długiego weekendu funkcjonariusze zatrzymali ponad 120 kierujących na tzw. podwójnym gazie i 13 pod wpływem środków odurzających.

Niestety w ten wolny od pracy i nauki czas, nie obyło się bez tragicznych zdarzeń nad wodą.

W czwartek (8 czerwca br. ) w powiecie koszalińskim utonęła 14- latka. Po godz. 10:00 policja otrzymała informację, że w miejscowości Żydowo z jeziora Kamienne wyciągnięta na brzeg została nastolatka. Dziewczynka przebywała pod wodą kilkanaście minut. Podczas reanimacji przywrócono jej funkcje życiowe i została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Koszalinie. Jej stan medycy określili jako ciężki. Niestety nie udało jej się uratować, 14 – latka w godzinach popołudniowych zmarła.

Do kolejnego utonięcia doszło w sobotę ( 10 czerwca br.), po godz. 16:00 policja otrzymała zgłoszenie, że w stawie przy ul. Studziennej w Szczecinie ujawnione zostały zwłoki mężczyzny.


W ubiegłym roku w akwenach naszego województwa podczas długiego czerwcowego weekendu utonęły dwie osoby.

Długi weekend się skończył, ale a przed nami niebawem wakacje. Za kilkanaście dni rozpoczną się wyjazdy na upragnione urlopy. Zadbajmy wszyscy o bezpieczeństwo nie tylko na drogach, aby te wolne od codziennych obowiązków dni minęły bez stresu i negatywnych konsekwencji.

Uważajmy nad wodą, pilnujmy swoje pociechy a przede wszystkim zachowajmy rozsądek i nie wchodźmy do wody po wypiciu alkoholu. Bezpieczeństwo też zależy od naszych właściwych zachowań.

zespół prasowy KWP w Szczecinie / kom. Irena Kornicz


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Jarosław Siergiej nowym prezesem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Spółka Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście jest odpowiedzialna za zarządzanie dwoma ważnymi portami w województwie zachodniopomorskim. Port w Szczecinie oraz port w Świnoujściu odgrywają kluczową rolę w obsłudze morskiego transportu towarowego. ■ Grodno: Mężczyzna w stanie wyziębienia wydobyty przez strażaków z grząskiej gliny. Zespoły ratunkowe, składające się z pięciu Jednostek Operacyjno-Technicznych (JOP), przemieszczały się w niedziele od strony Międzyzdrojów w stronę Grodna, aby dotrzeć do miejsca wypadku. Teren, na którym doszło do zdarzenia, okazał się wyjątkowo trudny - grząska glina znacznie utrudniała dostęp. Mimo to, dzięki zdecydowanym działaniom ratowników OSP, udało się zlokalizować poszkodowanego w stanie mocnego wyziębienia, z nogami zasypanymi w gęstej masie ■ Kolejny wyrok w kamieńskich instytucjach gminnych. Ostatnio po Kamieniu krąży anegdota, że przydałaby się nowa gra miejska pt. gdzie pracuje jakaś księgowa bez wyroku? W piątek 26 stycznia 2024r. Sąd Okręgowy w Szczecinie ogłosił wyrok w sprawie byłego wójta Rewala. Oskarżonych w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w sprawie rzetelnego planowania dochodów w gminie było jeszcze 5 osób, w tym 3 skarbników gminy. Osoby te otrzymały wyroki od 8 miesięcy do ponad 1,5 roku więzienia. Sprawa toczyła się od wielu lat. Jest to wyrok nieprawomocny – wydany w pierwszej instancji. Jedną z osób skazanych jest Iwona S. Była skarbniczka gminy Rewal i była pracownica spółki Wodociągi Rewal, a obecnie główna księgowa w jednostkach organizacyjnych gminy Kamień Pomorski. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim i Kamieńskim Domu Kultury ■