POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [08.04.2026, 20:39:27] • Kamień Pomorski

Policyjne działania w powiecie kamieńskim. Dwóch kierowców po alkoholu i zatrzymany poszukiwany

Policyjne działania w powiecie kamieńskim. Dwóch kierowców po alkoholu i zatrzymany poszukiwany

fot. Policja

Wczoraj policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim włączyli się w wojewódzkie działania „Alkohol i narkotyki”, ukierunkowane na eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu oraz środków działających podobnie.

W trakcie prowadzonych kontroli w Międzyzdrojach funkcjonariusze zatrzymali 37-letniego mieszkańca Szczecina, który kierował pojazdem marki Iveco w stanie nietrzeźwości – badanie wykazało około 0,50 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejny kierujący – 37-letni, mieszkaniec Międzyzdrojów – prowadził pojazd marki Opel Astra, będąc po użyciu alkoholu (około 0,20 mg/l).

Podczas działań policjanci zatrzymali również 28-letniego mieszkańca Gryfic, który był osobą poszukiwaną celem doprowadzenia do zakładu karnego w związku z orzeczoną zastępczą karą aresztu.

Wobec wszystkich osób podjęto dalsze czynności zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Przypominamy– nawet niewielka ilość alkoholu wpływa na koncentrację i czas reakcji, znacząco zwiększając ryzyko zdarzeń drogowych.

Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.

Komenda Powiatowa Policji w Kamieniu Pomorskim


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Piątek [10.04.2026, 19:37:59] • [IP: 79.186.101.***]

02 wystarczy jabłko lub dwa a naturalna fermentacja w organizmie występuje cały czas śmiech mie ogarnia

Gość • Piątek [10.04.2026, 14:18:03] • [IP: 164.127.249.**]

Śmiechu warte...Dać chłopu ostrzeżenie i puścić do domu.0.2 to jest śmiech na sali. Cukierka zjadł nie tego w nie policyjnym kraju byłby trzeźwy...

Gość XXX • Piątek [10.04.2026, 13:32:02] • [IP: 37.248.168.***]

Mnie bardzo zastanawia fakt, dlaczego nie można kierować samochodem po wypiciu kilku kieliszków wody ognistej. Wtedy organizm ludzki działa bardzo orientacyjnie i przewidująco. Ale co niektórych może ponosić ułańska fantazja, wtedy czują się jakby powozili zaprzęgiem w kilka wierzchowców.

Gość • Czwartek [09.04.2026, 09:45:13] • [IP: 83.20.204.**]

nie Ja

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Świnoujście: W najbliższym czasie tunel zostanie zamknięty w nocy z czwartku na piątek (16/17 kwietnia). Pomiędzy godz. 22 a 5 naprawiany będzie jeden z wentylatorów. W nocy z piątku na sobotę (17/18 kwietnia) w tunelu będzie obowiązywał ruch wahadłowy. W tym czasie konstrukcja będzie uszczelniana. Jeszcze przed majówką wykonany zostanie przegląd systemów pożarowych w tunelu, więc będzie on zamknięty w godz. 23-5 w nocy z 22 na 23 kwietnia (środa/czwartek). Noc później (czwartek 23/piątek 24 kwietnia) myte będą lampy, a ruch w godz. 22-5.30 będzie wahadłowy. W maju tunel planowo będzie zamknięty w godz. 23-5 dwa razy - w nocy z 8 na 9 maja (piątek/sobota) dokonywane będą pomiary oświetlenia, a w nocy z 11 na 12 maja (czwartek/piątek) będzie przegląd wentylacji. Podczas całkowitego zamknięcia w tunelu dopuszczony będzie ruch autobusów i pojazdów uprzywilejowanych po uprzednim kontakcie z dyspozytorem. Dla kierowców uruchomiony będzie prom na przeprawie Warszów. Bielik odpłynie z Warszowa o godz. 23, o północy, o godz. 1, 2, 3 i 4.30, a z centrum o godz. 23.30, 0.30, 1.30, 2.30, 3.50 i 5. W czasie ruchu wahadłowego w tunelu Bielik będzie w gotowości, a komunikację między wyspami zabezpieczy autobus linii N. ■