POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [20.03.2026, 14:17:35] • zachodniopomorskie

50 lat Polskiej Żeglugi Bałtyckiej – spotkanie autorskie w Kołobrzegu

24 marca o godz. 17:00 w Bibliotece Miejskiej w Kołobrzegu odbędzie się spotkanie autorskie poświęcone jubileuszowi 50-lecia Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Gośćmi wydarzenia będą Edward Wiśniewski – autor jubileuszowej publikacji dokumentującej historię armatora oraz Prezes Zarządu PŻB S.A. Piotr Redmerski.

Wydarzenie zatytułowane „50 lat Polskiej Żeglugi Bałtyckiej” będzie okazją do rozmowy o historii spółki, jej najważniejszych momentach, wyzwaniach rynku promowego oraz przyszłości marki Polferries. Spotkanie ma charakter otwarty i skierowane jest do mieszkańców Kołobrzegu, sympatyków żeglugi oraz wszystkich zainteresowanych historią przedsiębiorstwa.

Polska Żegluga Bałtycka została utworzona w 1976 roku w Kołobrzegu i od pół wieku jest związana z miastem. Przez lata firma współtworzyła lokalny rynek pracy, rozwijała działalność portową oraz budowała pozycję polskiej żeglugi promowej na Bałtyku.

Podczas spotkania autor opowie o kulisach powstawania jubileuszowej publikacji oraz o ludziach, którzy przez pięć dekad tworzyli historię PŻB. Prezes Zarządu Piotr Redmerski odniesie się do aktualnej sytuacji branży promowej oraz planów rozwoju spółki.

– Pięćdziesięciolecie Polskiej Żeglugi Bałtyckiej to nie tylko jubileusz firmy, ale także ważny fragment historii Kołobrzegu – podkreśla Edward Wiśniewski.

– To dobry moment, by podsumować dotychczasową drogę i opowiedzieć o kierunku, w którym dziś zmierza spółka – dodaje Piotr Redmerski.

Po części oficjalnej przewidziano możliwość zadawania pytań oraz rozmowy z gośćmi.

Informacje organizacyjne:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Galla Anonima ul. Jana Frankowskiego 3, 78-100 Kołobrzeg 24 marca 2026, godz. 17:00 Wstęp wolny


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Nocne utrudnienia w tunelu pod Świną. Ruch wahadłowy z 1 na 2 lipca. ZDMiŻ apeluje do kierowców o uwzględnienie możliwych opóźnień i odpowiednie zaplanowanie podróży. „Pragniemy poinformować o utrudnieniach w tunelu z powodu prac prowadzonych przy oświetleniu przez Generalnego Wykonawcę w związku ze zgłoszeniem gwarancyjnym, w terminie: 01/02.07.2026 r. - 22:00 - 5:00 ruch wahadłowy; W przypadku jakichkolwiek zmian będziemy informowali na bieżąco. Szanowni Pasażerowie w związku z powyższymi utrudnieniami sugerujemy planowanie podróży z odpowiednim wyprzedzeniem.” ■