POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [11.05.2025, 12:27:50] • zachodniopomorskie

Nieodpowiedzialność na drodze – stracił prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości

Nieodpowiedzialność na drodze – stracił prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości

fot. Policja

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach zatrzymali 25-letniego kierowcę samochodu osobowego marki Skoda w miejscowości Mielęcinek, który w obszarze zabudowanym znacząco przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna jechał 115 km/h, co oznacza, że przekroczył obowiązujący limit aż o 65 km/h.

W związku z rażącym naruszeniem przepisów funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy na okres trzech miesięcy, a także nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2000 złotych oraz 14 punktów karnych. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę, dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów. Bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich.

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Świnoujście: W najbliższym czasie tunel zostanie zamknięty w nocy z czwartku na piątek (16/17 kwietnia). Pomiędzy godz. 22 a 5 naprawiany będzie jeden z wentylatorów. W nocy z piątku na sobotę (17/18 kwietnia) w tunelu będzie obowiązywał ruch wahadłowy. W tym czasie konstrukcja będzie uszczelniana. Jeszcze przed majówką wykonany zostanie przegląd systemów pożarowych w tunelu, więc będzie on zamknięty w godz. 23-5 w nocy z 22 na 23 kwietnia (środa/czwartek). Noc później (czwartek 23/piątek 24 kwietnia) myte będą lampy, a ruch w godz. 22-5.30 będzie wahadłowy. W maju tunel planowo będzie zamknięty w godz. 23-5 dwa razy - w nocy z 8 na 9 maja (piątek/sobota) dokonywane będą pomiary oświetlenia, a w nocy z 11 na 12 maja (czwartek/piątek) będzie przegląd wentylacji. Podczas całkowitego zamknięcia w tunelu dopuszczony będzie ruch autobusów i pojazdów uprzywilejowanych po uprzednim kontakcie z dyspozytorem. Dla kierowców uruchomiony będzie prom na przeprawie Warszów. Bielik odpłynie z Warszowa o godz. 23, o północy, o godz. 1, 2, 3 i 4.30, a z centrum o godz. 23.30, 0.30, 1.30, 2.30, 3.50 i 5. W czasie ruchu wahadłowego w tunelu Bielik będzie w gotowości, a komunikację między wyspami zabezpieczy autobus linii N. ■