POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [10.05.2024, 07:56:27] • Golczewo

„Rowerowy rajd z historią i ekologią w tle”

„Rowerowy rajd z historią i ekologią w tle”

fot. golczewo.pl

„Rowerowy rajd z historią i ekologią w tle” to projekt zrealizowany w ramach Programu Społecznik na lata 2022-2024.

Golczewski rajd odbył się 3 maja w wolny weekend, aby jak najwięcej osób mogło z niego skorzystać. Trasa rajdu wiodła malowniczymi zakątkami gminy Golczewo. Na rowerowej wycieczce poznaliśmy historię Buku Kamieńskiego i rodziny von Fleming. Wracając leśnymi duktami uczestnicy rajdu, przy współpracy z Nadleśnictwem Rokita, posprzątali zalegające w lesie śmieci. Na zakończenie wszyscy razem spotkaliśmy się na integracyjnym ognisku, gdzie przy wspólnym posiłku wspominaliśmy wrażenia z wyjątkowego dnia.

Celem projektu było wspólne, aktywne spędzenie wolnego czasu bez rywalizacji czy klasyfikacji. Uczestnicy mieli możliwość poznać się oraz spędzić czas na podziwianiu punktów historycznie i przyrodniczo ważnych dla regionu.

Jadąc duktami leśnymi mieliśmy możliwość zadbać o czystość przyrody i pozbierać odpady z terenów leśnych. W ten sposób połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Uczestnicy wydarzenia otrzymali pamiątkowe koszulki z logotypami Pomorze Zachodnie i KARR-u. Frekwencja dopisała wyśmienicie i pomimo upalnej pogody mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy bawili się świetnie.

Dziękujemy Łukaszowi Kaczyńskiemu za wyjątkowe zdjęcia i filmy z rowerowego rajdu.

Inicjatorem wydarzenia był Ludowy Klub Sportowy ,,Baszta” Golczewo, przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie.
Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

#PomorzeZachodnie #KARR #ProgramSpołecznik #społecznik


golczewo.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Sobota [11.05.2024, 13:16:14] • [IP: 178.182.205.*]

od dziś ile kosztuje jazda na rowerku ? bo kiedyś to za darmo a teraz ile to kosztowało z naszych wspólnych podatków ?

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach poinformował o możliwych przerwach w dostawie wody w nocy z 23 na 24 czerwca 2026 roku. Utrudnienia związane są z pracami montażowymi prowadzonymi na remontowanym skrzyżowaniu ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. Mieszkańcy Międzyzdrojów powinni przygotować się na możliwe utrudnienia w dostępie do wody. Jak informuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach, przerwy mogą wystąpić w nocy z wtorku na środę, z 23 na 24 czerwca 2026 roku, w godzinach od 22:00 do 05:00. Powodem możliwych zakłóceń są prace montażowe prowadzone w obrębie remontowanego skrzyżowania ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. W komunikacie wodociągi apelują do mieszkańców, aby w czasie prowadzonych prac nie korzystali z urządzeń wodociągowych oraz sprzętu gospodarstwa domowego podłączonego do sieci wodociągowej. Zerwane osady z rur oraz znaczne spadki ciśnienia mogą bowiem doprowadzić do zapchania lub zanieczyszczenia instalacji. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza mieszkańców za wszelkie niedogodności związane z prowadzonymi pracami i prosi o wyrozumiałość ■