POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [01.04.2024, 11:42:32] • Ahlbeck

Legalizacja marihuany w Niemczech: Od dzisiaj wolno posiadać do 25 gramów publicznie (na ulicy) i 50 gramów prywatnie (w domu)

Legalizacja marihuany w Niemczech: Od dzisiaj wolno posiadać do 25 gramów publicznie (na ulicy) i 50 gramów prywatnie (w domu)

fot. Abik

Od dziś, 1 kwietnia 2024 roku, dorośli w Niemczech będą mogli legalnie palić trawkę. Używanie i zakup konopi indyjskich pozostają zabronione dla nieletnich. Jest wiele pytań dotyczących nowego prawa, które zostaną uregulowane w nadchodzących miesiącach.

Federalne Ministerstwo Zdrowia, dbając o obywateli i po przeanalizowaniu wielu próbek marihuany sprzedawanej na ulicach, wykryło dużo zanieczyszczeń i substancji chemicznych. Zwiększają one wagę konopi oraz negatywnie wpływają na samopoczucie palących. Mózg człowieka dojrzewa do 25. roku życia, dlatego jest szczególnie narażony na fizyczne i psychiczne skutki używania substancji chemicznych i psychotropowych. Zostało naukowo udowodnione, że czyste THC zwiększa uwalnianie dopaminy – hormonu szczęścia, i powoduje uczucie euforii. Jednak efekt spożycia zależy od środowiska, rodzaju i jakości palonego środka, co ma związek z zawartością THC. Brak chemicznych dodatków pozytywnie wpływa na stan użytkownika.

Gdzie można kupić legalną marihuanę?

Obecnie nie będzie sklepów sprzedających marihuanę. Przepisy dotyczące komercyjnego, legalnego biznesu związanego z konopiami indyjskimi są wciąż w fazie planowania. Federalne Ministerstwo Zdrowia wymienia to jako drugi punkt na swojej stronie internetowej. Marihuana będzie dostępna osobom, które ukończyły 18 lat, w specjalnych klubach na wzór Hiszpanii. Po zarejestrowaniu się jako członek klubu będzie można kupić maksymalnie 5 gramów konopi dziennie i 50 gramów miesięcznie na własny użytek oraz hodować w domu 3 rośliny. Przepisy te wejdą jednak w życie dopiero od 1 lipca 2024 roku.

Legalizacja marihuany w Niemczech: Od dzisiaj wolno posiadać do 25 gramów publicznie (na ulicy) i 50 gramów prywatnie (w domu)

fot. Sławomir Ryfczyński

Kwestia posiadania

Osoby dorosłe powyżej 18. roku życia mogą posiadać do 25 gramów suszu konopi indyjskich na własny użytek w miejscach publicznych i do 50 gramów w domu. Przekroczenie pięciu gramów (na ulicy) lub dziesięciu gramów (w domu) będzie karane jako wykroczenie. Każdy, kto nieznacznie przekracza wymagane limity dotyczące posiadania, ryzykuje grzywnę. Jednak zgodnie z prawem może to być pokaźna suma, sięgająca nawet 30 000 euro. Jeśli przy osobie na ulicy zostanie znalezionych więcej niż 30 gramów, w domu więcej niż 60 gramów lub więcej niż trzy rośliny w mieszkaniu, obowiązuje prawo karne: w najgorszym przypadku grozi kara więzienia.

Gdzie i kiedy można palić?

Palenie konopi indyjskich jest nadal zabronione w pobliżu obiektów dla dzieci i młodzieży oraz boisk sportowych (w promieniu 100 metrów). W strefach publicznych palenie trawki jest dozwolone w godzinach od 20:00 do 7:00, czyli jest zabronione w godzinach dziennych. Konsumpcja w obecności dzieci i młodzieży jest zabroniona wszędzie, nawet w miejscach prywatnych.

Jak wcześniej wspominaliśmy, wiele spraw prawnych jeszcze nie jest ustalonych, np. prowadzenie auta po spożyciu.

Autor: Abik

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Czwartek [04.04.2024, 22:48:52] • [IP: 94.254.171.**]

> Dno. Ćpuny będą się cieszyć. Dokładnie, zakazać alkoholu! Ten narkotyk wg badań jest najbardziej szkodliwy społecznie

Gość • Środa [03.04.2024, 15:48:26] • [IP: 188.47.113.**]

No i bardzo dobrze !!

Gość • Wtorek [02.04.2024, 13:48:47] • [IP: 5.173.112.***]

Medyczna marycha, zwykła może od święta ale co jakiś czas ide na masaze całościowe niemalże i relaks jest taki, jakie żadne używki nie dają, coś jak u małych dzieci człowiek zresetowany.

Gość • Wtorek [02.04.2024, 08:09:33] • [IP: 46.205.140.***]

Dno. Ćpuny będą się cieszyć.

Gość • Poniedziałek [01.04.2024, 21:41:46] • [IP: 5.173.120.**]

Zamula to scierwo.

Gość • Poniedziałek [01.04.2024, 17:52:03] • [IP: 79.186.232.**]

Prima apriis Tylko dlaczego taki mało śmieszny żart.

Gość nr1 • Poniedziałek [01.04.2024, 14:47:28] • [IP: 217.238.168.**]

uwazam, ze spozycie sie zwiekszy bedzie wiekszy balagan niz byl i z pewnoscia zaczna palic mlodsze roczniki osobiscie nie akcepzuje tej ustawy

Oglądasz 1-7 z 7
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wściekły lis w Lubinie: Ostrzeżenie dla mieszkańców. Na terenie pustostanu przy ulicy Głównej 28, 30 w Lubinie może przebywać wściekły lis. Zgłoszenia od mieszkańców sugerują, że zwierzę wykazuje niepokojące objawy, charakterystyczne dla wścieklizny. Według relacji świadków, lis zaobserwowany na niezamieszkałej posesji wykazuje agresywne zachowanie. Atakuje psa przez siatkę ogrodzeniową, wydając przy tym dziwne, charczące odgłosy. Zwierzę szczerzy zęby i rzuca się na ogrodzenie, próbując dostać się do psa. Co więcej, gdy właściciel psa zbliżył się do miejsca zdarzenia, lis nie wykazał strachu przed człowiekiem. Zamiast tego, ponownie zaatakował ogrodzenie. Brak naturalnego lęku przed ludźmi i agresywne zachowanie to typowe symptomy wścieklizny. Jest to niebezpieczna choroba zakaźna, która może być śmiertelna zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi. W związku z tym incydentem, mieszkańcy okolicznych domów powinni zachować szczególną ostrożność. Zaleca się unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami oraz natychmiastowe zgłoszenie podobnych przypadków odpowiednim służbom ■ Obchodziliśmy Dzień Strażaka, święto, które jest hołdem dla niezwykłej odwagi i poświęcenia tych, którzy codziennie stawiają czoła ogniu i niebezpieczeństwom. Strażacy są nie tylko nieustraszeni w walce z płomieniami, ale także pierwszymi, którzy pojawiają się na miejscach wypadków, katastrof naturalnych i innych ekstremalnych sytuacji. Ich praca to nie tylko zawód, ale misja, którą wykonują z niezachwianą determinacją i odwagą ■ Zarząd Powiatu w Kamieniu Pomorskim uprzejmie informuje, iż został ogłoszony konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać do dnia 15 kwietnia 2024 roku ■