POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [31.03.2024, 00:51:46] • Dziwnów

Nietypowa misja ratunkowa na stacji benzynowej

Nietypowa misja ratunkowa na stacji benzynowej

fot. OSP Dziwnów

Od lat powszechnie wiadomo, że rola straży pożarnej w naszej społeczności wykracza daleko poza gaszenie pożarów. Ci nieocenieni bohaterowie są na pierwszej linii w sytuacjach, które wymagają natychmiastowej interwencji, niezależnie od tego, czy chodzi o katastrofy naturalne, wypadki drogowe, czy nawet – jak ostatnio miało miejsce w Dziwnowie – nietypowe zdarzenia wymagające ich interwencji.

W środowy poranek, gdy większość z nas cieszyła się spokojem przedświątecznych przygotowań, strażacy z OSP Dziwnów otrzymali wezwanie, które mogłoby wydawać się niecodzienne, ale jakże pokazuje wszechstronność ich codziennej służby. O godzinie 10:57, alarmowe sygnały rozbrzmiały, wezwani do zdarzenia, które na pierwszy rzut oka może wydać się banalne, ale dla osoby bezpośrednio dotkniętej było sytuacją krytyczną – zatrzaśnięcie w toalecie na stacji benzynowej.

Wezwanie do akcji nadeszło od zaniepokojonej żony, której mąż stał się niespodziewanym więźniem toaletowej przestrzeni. Próby wydostania się na własną rękę okazały się nieskuteczne, co tylko potęgowało potrzebę szybkiej i profesjonalnej interwencji.

Na miejscu zdarzenia strażacy z OSP Dziwnów wykazali się nie tylko profesjonalizmem, ale również kreatywnością i cierpliwością. Dzięki ich wysiłkom, po około 30 minutach, mężczyzna został uwolniony z niechcianej izolacji, co więcej – udało się to dokonać bez konieczności wyważania drzwi, co z pewnością jest szczęśliwym zakończeniem tej nietypowej historii.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Poniedziałek [01.04.2024, 11:25:56] • [IP: 83.26.235.***]

Jakie czasy takie poświęcenia i bohaterowie.

Gość • Poniedziałek [01.04.2024, 11:01:57] • [IP: 46.205.205.***]

Chwała Bohaterom...

Gość • Niedziela [31.03.2024, 15:05:25] • [IP: 46.205.141.**]

Chwała bohaterskiej postawie strażaków

4ever • Niedziela [31.03.2024, 11:56:18] • [IP: 37.47.134.***]

Gorzej jak by mu się bardzo chciało i by był po drugiej stronie drzwi

Gość • Niedziela [31.03.2024, 06:59:21] • [IP: 188.146.120.***]

Nie ma się co śmiać, ostatnio w Niemczech wychodziłem z toalety" górą" bo drzwi się zatrzasnęły. I to mi było wstyd bo ludzie widzieli. Chwała strażakom:))

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wściekły lis w Lubinie: Ostrzeżenie dla mieszkańców. Na terenie pustostanu przy ulicy Głównej 28, 30 w Lubinie może przebywać wściekły lis. Zgłoszenia od mieszkańców sugerują, że zwierzę wykazuje niepokojące objawy, charakterystyczne dla wścieklizny. Według relacji świadków, lis zaobserwowany na niezamieszkałej posesji wykazuje agresywne zachowanie. Atakuje psa przez siatkę ogrodzeniową, wydając przy tym dziwne, charczące odgłosy. Zwierzę szczerzy zęby i rzuca się na ogrodzenie, próbując dostać się do psa. Co więcej, gdy właściciel psa zbliżył się do miejsca zdarzenia, lis nie wykazał strachu przed człowiekiem. Zamiast tego, ponownie zaatakował ogrodzenie. Brak naturalnego lęku przed ludźmi i agresywne zachowanie to typowe symptomy wścieklizny. Jest to niebezpieczna choroba zakaźna, która może być śmiertelna zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi. W związku z tym incydentem, mieszkańcy okolicznych domów powinni zachować szczególną ostrożność. Zaleca się unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami oraz natychmiastowe zgłoszenie podobnych przypadków odpowiednim służbom ■ Obchodziliśmy Dzień Strażaka, święto, które jest hołdem dla niezwykłej odwagi i poświęcenia tych, którzy codziennie stawiają czoła ogniu i niebezpieczeństwom. Strażacy są nie tylko nieustraszeni w walce z płomieniami, ale także pierwszymi, którzy pojawiają się na miejscach wypadków, katastrof naturalnych i innych ekstremalnych sytuacji. Ich praca to nie tylko zawód, ale misja, którą wykonują z niezachwianą determinacją i odwagą ■ Zarząd Powiatu w Kamieniu Pomorskim uprzejmie informuje, iż został ogłoszony konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać do dnia 15 kwietnia 2024 roku ■