POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [28.03.2024, 11:35:23] • Kołczewo

Jednostka OSP Kołczewo ma nowy samochód gaśniczy

Jednostka OSP Kołczewo ma nowy samochód gaśniczy

fot. OSP Kołczewo

Zakup nowego pojazdu gaśniczego był możliwy dzięki temu, że w 2023 r. OSP Kołczewo trafiła na listę jednostek otrzymujących częściowe dofinansowanie zakupu średniego samochodu ratowniczo gaśniczego ze środków MSWiA. O tym szczególnym dniu strażacy piszą na swoim FB.

- Poniedziałkowy wieczór z całą pewnością zapisze się wielkimi literami na kartach kroniki naszej Jednostki.

Otóż w dniu 25.03.2024 roku powitaliśmy, choć z niewielkim opóźnieniem, nowy średni wóz strażacki na podwoziu Renault zabudowany przez firmę SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne.

Jednostka OSP Kołczewo ma nowy samochód gaśniczy

fot. OSP Kołczewo

Długo wyczekiwany pojazd został hucznie przywitany w naszej strażnicy przez strażaków naszej Jednostki, a także Panią Burmistrz Gminy Wolin Ewę Grzybowską, Pana Komendanta Marka Piotrowskiego, delegacje strażaków Ochotnicza Straż Pożarna Wolin oraz pozostałych gości.

Jednostka OSP Kołczewo ma nowy samochód gaśniczy

fot. OSP Kołczewo

Wspomniany wóz, jest trzecim w długiej historii naszej Jednostki pojazdem, który jako fabrycznie nowy zwiekszy potencjał ratowniczy OSP Kołczewo.

Jednostka OSP Kołczewo ma nowy samochód gaśniczy

fot. OSP Kołczewo

W dniu 25 lutego 2023 Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołczewie druh Szymon Waligóra odebrał z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Pawła Szefernakera oraz Minister Klimatu i Środowiska Pani Małgorzaty Golińskiej, promesę na zakup nowego średniego samochodu gaśniczego.

Jednostka OSP Kołczewo ma nowy samochód gaśniczy

fot. OSP Kołczewo

Pojazd został finansowany przez m.in.:

• Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji,

• Środki zabezpieczone przez Gminę Wolin

• Wsparcie finansowe udzielone przez Starostę Kamieńskiego,

• Środki zebrane i wypracowanie przez członków OSP Kołczewo

• Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej,

Koszt pozyskania pojazdu wyniósł 1 149 000 złotych.

Jednostka OSP Kołczewo ma nowy samochód gaśniczy

fot. OSP Kołczewo


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Sobota [30.03.2024, 20:33:13] • [IP: 83.23.180.***]

Jak pisałem 28.03.2014 r.odnośnie audytu. Temat nie został podjęty. Więc podniosę rękawicę którą sam rzuciłem i złożę zapytanie społeczne do tej jednostki OSP w Kołczewie w zakresie o którym wcześniej pisałem.

Gość • Piątek [29.03.2024, 13:36:15] • [IP: 77.183.166.***]

O, super, , a prawo jazdy ma? bo w Kolczewie to pewnie nie potrzebne.A jak drzewo sie wywal to i tak sie jakos dojedzie.

Gość • Czwartek [28.03.2024, 19:58:24] • [IP: 83.23.138.***]

Szefenaker i Golińska duet PIS rozdawali i liczyli na poparcie. Poczekajmy jak dojdzie do wnikliwej analizy i zasadności przekazanych środków. OSP Kołczewo powinna być poddana Audytowi. Audyt wyjaśni czy środki publiczne były rozporządzane zgodnie z przeznaczeniem? Czy materiały pozyskane do budowy remizy oraz wyposażenia były pozyskane w formie przetargowej? Kto był wykonawcą prac budowlanych i czy był przetarg na wykonawcę?

Gość • Czwartek [28.03.2024, 12:32:09] • [IP: 37.248.201.*]

Super. Tylko po co w środku nocy ta syrena??

egon • Czwartek [28.03.2024, 12:06:27] • [IP: 89.64.26.***]

Piekne auto, uważajcie strażaki by go gdzieś nie zniszczyć.

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wściekły lis w Lubinie: Ostrzeżenie dla mieszkańców. Na terenie pustostanu przy ulicy Głównej 28, 30 w Lubinie może przebywać wściekły lis. Zgłoszenia od mieszkańców sugerują, że zwierzę wykazuje niepokojące objawy, charakterystyczne dla wścieklizny. Według relacji świadków, lis zaobserwowany na niezamieszkałej posesji wykazuje agresywne zachowanie. Atakuje psa przez siatkę ogrodzeniową, wydając przy tym dziwne, charczące odgłosy. Zwierzę szczerzy zęby i rzuca się na ogrodzenie, próbując dostać się do psa. Co więcej, gdy właściciel psa zbliżył się do miejsca zdarzenia, lis nie wykazał strachu przed człowiekiem. Zamiast tego, ponownie zaatakował ogrodzenie. Brak naturalnego lęku przed ludźmi i agresywne zachowanie to typowe symptomy wścieklizny. Jest to niebezpieczna choroba zakaźna, która może być śmiertelna zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi. W związku z tym incydentem, mieszkańcy okolicznych domów powinni zachować szczególną ostrożność. Zaleca się unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami oraz natychmiastowe zgłoszenie podobnych przypadków odpowiednim służbom ■ Obchodziliśmy Dzień Strażaka, święto, które jest hołdem dla niezwykłej odwagi i poświęcenia tych, którzy codziennie stawiają czoła ogniu i niebezpieczeństwom. Strażacy są nie tylko nieustraszeni w walce z płomieniami, ale także pierwszymi, którzy pojawiają się na miejscach wypadków, katastrof naturalnych i innych ekstremalnych sytuacji. Ich praca to nie tylko zawód, ale misja, którą wykonują z niezachwianą determinacją i odwagą ■ Zarząd Powiatu w Kamieniu Pomorskim uprzejmie informuje, iż został ogłoszony konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać do dnia 15 kwietnia 2024 roku ■