POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [28.03.2024, 08:55:57] • Kamień Pomorski

7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia

fot. Organizator

Co roku 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia - w rocznicę utworzenia Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku. Władze WHO każdego roku w zależności od sytuacji epidemiologicznej i potrzeb zdrowotnych określają temat przewodni. W ten sposób WHO chce zwrócić uwagę na różne aspekty związane z ochroną zdrowia na świecie. Poprzez kampanie informacyjne buduje świadomość społeczeństwa i promuje zachowania prozdrowotne oraz skupia globalną uwagę na pilnych działaniach niezbędnych do utrzymania zdrowia ludzi i planety.

Hasło tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia to „Moje zdrowie, moje prawo”. Zdrowie jest podstawowym prawem każdego człowieka. Prawo do zdrowia jest ściśle związane i uzależnione od innych praw człowieka, w tym prawa do życia, żywności, mieszkania, pracy, edukacji, prywatności czy dostępu do informacji. Obejmuje ono zarówno dostęp do terminowych i odpowiednich jakościowo usług medycznych i systemów opieki zdrowotnej, jak i do bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania, wysokiej jakości mieszkań, przyzwoitych warunków pracy, czyli wszystkiego co wpływa na nasze życie.

Z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kamieniu Pomorskim zaprasza wszystkich chętnych do udziału w cyklu spotkań dotyczących zdrowego żywienia i profilaktyki raka piersi. Wykonywane będą również pomiary ciśnienia krwi oraz analiza składu ciała przy użyciu wagi analitycznej. Spotkania odbędą się 05.04.2024 (piątek) od godz. 10-14 w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim. Szczegóły w programie spotkania.

Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia
Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kamieniu Pomorskim


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wściekły lis w Lubinie: Ostrzeżenie dla mieszkańców. Na terenie pustostanu przy ulicy Głównej 28, 30 w Lubinie może przebywać wściekły lis. Zgłoszenia od mieszkańców sugerują, że zwierzę wykazuje niepokojące objawy, charakterystyczne dla wścieklizny. Według relacji świadków, lis zaobserwowany na niezamieszkałej posesji wykazuje agresywne zachowanie. Atakuje psa przez siatkę ogrodzeniową, wydając przy tym dziwne, charczące odgłosy. Zwierzę szczerzy zęby i rzuca się na ogrodzenie, próbując dostać się do psa. Co więcej, gdy właściciel psa zbliżył się do miejsca zdarzenia, lis nie wykazał strachu przed człowiekiem. Zamiast tego, ponownie zaatakował ogrodzenie. Brak naturalnego lęku przed ludźmi i agresywne zachowanie to typowe symptomy wścieklizny. Jest to niebezpieczna choroba zakaźna, która może być śmiertelna zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi. W związku z tym incydentem, mieszkańcy okolicznych domów powinni zachować szczególną ostrożność. Zaleca się unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami oraz natychmiastowe zgłoszenie podobnych przypadków odpowiednim służbom ■ Obchodziliśmy Dzień Strażaka, święto, które jest hołdem dla niezwykłej odwagi i poświęcenia tych, którzy codziennie stawiają czoła ogniu i niebezpieczeństwom. Strażacy są nie tylko nieustraszeni w walce z płomieniami, ale także pierwszymi, którzy pojawiają się na miejscach wypadków, katastrof naturalnych i innych ekstremalnych sytuacji. Ich praca to nie tylko zawód, ale misja, którą wykonują z niezachwianą determinacją i odwagą ■ Zarząd Powiatu w Kamieniu Pomorskim uprzejmie informuje, iż został ogłoszony konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać do dnia 15 kwietnia 2024 roku ■