POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [02.12.2023, 13:07:00] • Gmina Świerzno

OSP Świerzno w Akcji - Usunięcie Drzewa Blokującego Drogę Chomino-Jatki

OSP Świerzno w Akcji - Usunięcie Drzewa Blokującego Drogę Chomino-Jatki

fot. OSP Świerzno

Data: 24 listopada 2023 roku, Godzina: 5:10. Wczesnym rankiem 24 listopada 2023 roku, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej ze Świerzna otrzymała pilne wezwanie. Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim zadysponowało strażaków do interwencji związanej z drzewem, które przewróciło się, blokując drogę między Chomino a Jatkami.

Siły i Środki w Akcji:

Zdarzenie wymagało szybkiej reakcji, a na miejsce wysłany został zespół OSP Świerzno, wyposażony w specjalistyczny pojazd ratowniczo-gaśniczy typu GBARt. Strażacy, znani ze swojej profesjonalności i gotowości do działania w każdych warunkach, szybko podjęli się zadania.

OSP Świerzno w Akcji - Usunięcie Drzewa Blokującego Drogę Chomino-Jatki

fot. OSP Świerzno

Przebieg Akcji:

Po przybyciu na miejsce, strażacy z OSP Świerzno zastali drzewo leżące w poprzek drogi, co uniemożliwiało przejazd. Działania skupiły się na bezpiecznym usunięciu przeszkody. Strażacy, wykorzystując sprzęt ciężki i specjalistyczne narzędzia, przystąpili do cięcia i usuwania drzewa.

Bezpieczeństwo na Pierwszym Miejscu:

Podczas całej operacji szczególny nacisk położono na zapewnienie bezpieczeństwa zarówno strażakom, jak i użytkownikom drogi. Teren wokół miejsca zdarzenia został odpowiednio zabezpieczony, a ruch w jego okolicy został czasowo ograniczony.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Piątek [19.01.2024, 20:39:37] • [IP: 176.221.124.***]

No, no - zaiste bohaterska postawa.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Grodno: Mężczyzna w stanie wyziębienia wydobyty przez strażaków z grząskiej gliny. Zespoły ratunkowe, składające się z pięciu Jednostek Operacyjno-Technicznych (JOP), przemieszczały się w niedziele od strony Międzyzdrojów w stronę Grodna, aby dotrzeć do miejsca wypadku. Teren, na którym doszło do zdarzenia, okazał się wyjątkowo trudny - grząska glina znacznie utrudniała dostęp. Mimo to, dzięki zdecydowanym działaniom ratowników OSP, udało się zlokalizować poszkodowanego w stanie mocnego wyziębienia, z nogami zasypanymi w gęstej masie ■ Kolejny wyrok w kamieńskich instytucjach gminnych. Ostatnio po Kamieniu krąży anegdota, że przydałaby się nowa gra miejska pt. gdzie pracuje jakaś księgowa bez wyroku? W piątek 26 stycznia 2024r. Sąd Okręgowy w Szczecinie ogłosił wyrok w sprawie byłego wójta Rewala. Oskarżonych w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w sprawie rzetelnego planowania dochodów w gminie było jeszcze 5 osób, w tym 3 skarbników gminy. Osoby te otrzymały wyroki od 8 miesięcy do ponad 1,5 roku więzienia. Sprawa toczyła się od wielu lat. Jest to wyrok nieprawomocny – wydany w pierwszej instancji. Jedną z osób skazanych jest Iwona S. Była skarbniczka gminy Rewal i była pracownica spółki Wodociągi Rewal, a obecnie główna księgowa w jednostkach organizacyjnych gminy Kamień Pomorski. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim i Kamieńskim Domu Kultury ■