POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [28.11.2023, 08:13:45] • zachodniopomorskie

Paczki z podrabianą odzieżą zatrzymane przez KAS

Paczki z podrabianą odzieżą zatrzymane przez KAS

fot. Organizator

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali trzy paczki z podrabianą odzieżą. O podrobionych towarach poinformowaliśmy kancelarie prawne reprezentujące dane firmy.

Funkcjonariusze KAS pełniący służbę w Oddziale Celnym przy Poczcie Polskiej regularnie sprawdzają przesyłki przychodzące do Polski spoza UE i zgłaszane do systemu AIS/e-commerce*.

Paczki z podrabianą odzieżą zatrzymane przez KAS

fot. Organizator

Nasze wątpliwości wzbudziły trzy paczki – nadane w Turcji, które miały trafić do dwóch różnych osób zamieszkujących pod jednym adresem w Szczecinie. W zgłoszeniach paczek zadeklarowana została odzież dziecięca o łącznej wartości 355$. Funkcjonariusz przeprowadzili rewizję tych paczek i znaleźli w nich podrabianą odzież i galanterię oznaczoną znakami handlowymi znanych marek:
• 93 komplety dresowe,
• 15 szt. bezrękawników,
• 32 pary spodni dresowych,
• 8 spódnic,
• 5 plecaków dziecięcych.

Paczki z podrabianą odzieżą zatrzymane przez KAS

fot. Organizator

Sposób pakowania, niska jakość wykonania odzieży oraz kraj wysyłki spowodowały, że wszczęliśmy postępowanie w sprawie importu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. O zatrzymaniu podrobionej odzieży poinformowaliśmy kancelarie prawne reprezentujące dane firmy.

Paczki z podrabianą odzieżą zatrzymane przez KAS

fot. Organizator

*System AIS/e-commerce jest elementem pakietu VAT e-commerce, wprowadzonego w 2021 r. w celu m.in. uszczelnienia poboru VAT w transgranicznym handlu elektronicznym pomiędzy przedsiębiorcami i konsumentami. Do system zgłaszane są przesyłki, których wartość rzeczywista przekroczy próg 150 EUR, a w przypadku przesyłek pocztowych 1000 EUR.

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej
w Szczecinie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Grodno: Mężczyzna w stanie wyziębienia wydobyty przez strażaków z grząskiej gliny. Zespoły ratunkowe, składające się z pięciu Jednostek Operacyjno-Technicznych (JOP), przemieszczały się w niedziele od strony Międzyzdrojów w stronę Grodna, aby dotrzeć do miejsca wypadku. Teren, na którym doszło do zdarzenia, okazał się wyjątkowo trudny - grząska glina znacznie utrudniała dostęp. Mimo to, dzięki zdecydowanym działaniom ratowników OSP, udało się zlokalizować poszkodowanego w stanie mocnego wyziębienia, z nogami zasypanymi w gęstej masie ■ Kolejny wyrok w kamieńskich instytucjach gminnych. Ostatnio po Kamieniu krąży anegdota, że przydałaby się nowa gra miejska pt. gdzie pracuje jakaś księgowa bez wyroku? W piątek 26 stycznia 2024r. Sąd Okręgowy w Szczecinie ogłosił wyrok w sprawie byłego wójta Rewala. Oskarżonych w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w sprawie rzetelnego planowania dochodów w gminie było jeszcze 5 osób, w tym 3 skarbników gminy. Osoby te otrzymały wyroki od 8 miesięcy do ponad 1,5 roku więzienia. Sprawa toczyła się od wielu lat. Jest to wyrok nieprawomocny – wydany w pierwszej instancji. Jedną z osób skazanych jest Iwona S. Była skarbniczka gminy Rewal i była pracownica spółki Wodociągi Rewal, a obecnie główna księgowa w jednostkach organizacyjnych gminy Kamień Pomorski. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim i Kamieńskim Domu Kultury ■