POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [27.11.2023, 19:19:52] • Szczecin

Uderzenie KAS i prokuratury w zorganizowaną przestępczość w obszarze nielegalnego hazardu

Uderzenie KAS i prokuratury w zorganizowaną przestępczość w obszarze nielegalnego hazardu

fot. Organizator

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali 27 osób z grupy, która organizowała nielegalny hazard. Członkowie grupy przestępczej osiągnęli blisko 40 mln zł nielegalnych korzyści majątkowych. 5 zatrzymanych Sąd Rejonowy w Koszalinie na wniosek prokuratora aresztował na dwa miesiące. Wobec kierującego grupą zastosowano również zabezpieczenie majątkowe w kwocie 12 mln zł.

Śledztwo prowadzone przez zachodniopomorską i dolnośląską KAS doprowadziło do zatrzymania 27 osób, członków zorganizowanej grupy przestępczej działającej w obszarze nielegalnego hazardu. Grupa ta w okresie od stycznia 2015 r. do grudnia 2017 r. organizowała i prowadziła nielegalne gry hazardowe na terenie 12 województw.

Zachodniopomorską i dolnośląską KAS wspierali funkcjonariusze Lubuskiego i Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.
Funkcjonariusze ustalili, że zorganizowaną grupą przestępczą zarządzał jeleniogórski przedsiębiorca, prezes spółek kapitałowych zajmujących się m.in. produkcją automatów do gier hazardowych i tworzeniem do nich oprogramowania.

Nowe, wyprodukowane w Polsce automaty, były fikcyjnie zbywane do Europy i Afryki. Faktycznie jednak wprowadzano je do obrotu na terenie Polski w lokalach, w których urządzane były nielegalne gry hazardowe.

Uderzenie KAS i prokuratury w zorganizowaną przestępczość w obszarze nielegalnego hazardu

fot. Organizator

Członkowie grupy zajmowali się przede wszystkim poszukiwaniem lokali nadających się do urządzania gier z wykorzystaniem automatów hazardowych, ich rozlokowaniem, podłączeniem i cykliczną zbiórką gotówki z automatów. Pieniądze przekazywali kierującemu zorganizowaną grupą przestępczą.

Członkowie tej grupy przestępczej osiągnęli korzyści majątkowe w kwocie prawie 40 mln zł. O sposobie podziału korzyści decydował kierujący grupą przestępczą. Na poczet przepadku korzyści uzyskanych z przestępstwa wobec kierującego grupą zastosowano zabezpieczenie majątkowe w łącznej kwocie 12 mln zł.
Podejrzanym w tej sprawie przedstawiono łącznie ponad 2 tys. zarzutów dotyczących udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy oraz organizowania na automatach gier hazardowych z naruszeniem ustawy o grach hazardowych.

Uderzenie KAS i prokuratury w zorganizowaną przestępczość w obszarze nielegalnego hazardu

fot. Organizator

Wobec 22 podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym m.in. zakaz kontaktowania się podejrzanych i zakazu opuszczania kraju. Pięciu zatrzymanych, w tym kierującego grupą, Sąd Rejonowy w Koszalinie na wniosek prokuratora aresztował na dwa miesiące.
Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej
w Szczecinie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Grodno: Mężczyzna w stanie wyziębienia wydobyty przez strażaków z grząskiej gliny. Zespoły ratunkowe, składające się z pięciu Jednostek Operacyjno-Technicznych (JOP), przemieszczały się w niedziele od strony Międzyzdrojów w stronę Grodna, aby dotrzeć do miejsca wypadku. Teren, na którym doszło do zdarzenia, okazał się wyjątkowo trudny - grząska glina znacznie utrudniała dostęp. Mimo to, dzięki zdecydowanym działaniom ratowników OSP, udało się zlokalizować poszkodowanego w stanie mocnego wyziębienia, z nogami zasypanymi w gęstej masie ■ Kolejny wyrok w kamieńskich instytucjach gminnych. Ostatnio po Kamieniu krąży anegdota, że przydałaby się nowa gra miejska pt. gdzie pracuje jakaś księgowa bez wyroku? W piątek 26 stycznia 2024r. Sąd Okręgowy w Szczecinie ogłosił wyrok w sprawie byłego wójta Rewala. Oskarżonych w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w sprawie rzetelnego planowania dochodów w gminie było jeszcze 5 osób, w tym 3 skarbników gminy. Osoby te otrzymały wyroki od 8 miesięcy do ponad 1,5 roku więzienia. Sprawa toczyła się od wielu lat. Jest to wyrok nieprawomocny – wydany w pierwszej instancji. Jedną z osób skazanych jest Iwona S. Była skarbniczka gminy Rewal i była pracownica spółki Wodociągi Rewal, a obecnie główna księgowa w jednostkach organizacyjnych gminy Kamień Pomorski. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim i Kamieńskim Domu Kultury ■