POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [17.11.2023, 23:15:54] • Świnoujście

Przeprowadzono próbę wodną trzeciego zbiornika LNG w Świnoujściu

Przeprowadzono próbę wodną trzeciego zbiornika LNG w Świnoujściu

fot. Sławomir Ryfczyński

Dwa dni temu, GAZ-SYSTEM, operator systemu przesyłowego gazu ziemnego w Polsce, przeprowadził próbę wodną na trzecim zbiorniku w Terminalu LNG w Świnoujściu. To wydarzenie stanowi istotny krok w kierunku zakończenia budowy trzeciego zbiornika do magazynowania gazu i zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju.

W ramach testów, nowo wybudowany zbiornik został wypełniony ponad 100 tysiącami metrów sześciennych wody morskiej. Celem tych działań było przetestowanie kilku kluczowych aspektów infrastruktury, co ma zapewnić jej bezpieczne i efektywne funkcjonowanie.

Testy hydrostatyczne skupiły się na trzech głównych aspektach:

Osiadanie i Przechyły Zbiornika: Sprawdzono, jak konstrukcja reaguje na pełne obciążenie, czyli czy nie dochodzi do niebezpiecznych przemieszczeń.

Szczelność Izolacji Gazoszczelnej: Istotnym elementem jest upewnienie się, że izolacja zbiornika jest w pełni szczelna, co zapobiega ewentualnym wyciekom gazu.

Odkształcenie Bocznego Płaszcza Zbiornika: Monitorowano, jak materiał zbiornika reaguje na nacisk wody, co jest kluczowe dla zachowania integralności strukturalnej w czasie rzeczywistej eksploatacji. Wyniki Testów

Według informacji przekazanych przez GAZ-SYSTEM, testy przebiegły pomyślnie. Wyniki potwierdzają pełną szczelność i stabilność konstrukcyjną trzeciego zbiornika, co jest ważne dla bezpieczeństwa operacji magazynowania i przesyłu gazu.

Znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski

Dodanie trzeciego zbiornika w Świnoujściu znacząco zwiększa potencjał magazynowy. Jest to istotne z punktu widzenia dywersyfikacji źródeł dostaw gazu i zwiększenia niezależności energetycznej Polski.

© 2023 źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Wtorek [21.11.2023, 11:40:33] • [IP: 37.248.179.**]

A czy ten baniak po próbie wodnej będzie poświęcony przez Pana w czarnej sukni?..Bo jeśli się nie poświęci, to czart może uwić sobie gniazdo... A młode czrcięta mogą być bardzo niebezpieczne dla tego baniaka...Już kiedyś czarcięta podczas swych harców zwalili suwniczkę montażową z jednego baniaka, i gaz przez uszkodzoną rurę wypływał z baniaka przez pół godziny...💥💥💥

Gość • Niedziela [19.11.2023, 10:32:31] • [IP: 37.47.181.***]

Równie dobrze można powiedzieć"jedno drzewo" i po sekundzie trup.

Gość • Sobota [18.11.2023, 09:59:29] • [IP: 46.205.132.***]

, ,. ..Znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski Dodanie trzeciego zbiornika w Świnoujściu znacząco zwiększa potencjał magazynowy.. .."- jedna bombka i Ś-cia nie ma. Dołożyć jeszcze terminal kontenerowy i port w 5 minut zablokowany. To ma się nazywać strategiczne myślenie?

Gość • Sobota [18.11.2023, 00:11:06] • [IP: 5.173.170.*]

Matko boska szestochowska

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Grodno: Mężczyzna w stanie wyziębienia wydobyty przez strażaków z grząskiej gliny. Zespoły ratunkowe, składające się z pięciu Jednostek Operacyjno-Technicznych (JOP), przemieszczały się w niedziele od strony Międzyzdrojów w stronę Grodna, aby dotrzeć do miejsca wypadku. Teren, na którym doszło do zdarzenia, okazał się wyjątkowo trudny - grząska glina znacznie utrudniała dostęp. Mimo to, dzięki zdecydowanym działaniom ratowników OSP, udało się zlokalizować poszkodowanego w stanie mocnego wyziębienia, z nogami zasypanymi w gęstej masie ■ Kolejny wyrok w kamieńskich instytucjach gminnych. Ostatnio po Kamieniu krąży anegdota, że przydałaby się nowa gra miejska pt. gdzie pracuje jakaś księgowa bez wyroku? W piątek 26 stycznia 2024r. Sąd Okręgowy w Szczecinie ogłosił wyrok w sprawie byłego wójta Rewala. Oskarżonych w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w sprawie rzetelnego planowania dochodów w gminie było jeszcze 5 osób, w tym 3 skarbników gminy. Osoby te otrzymały wyroki od 8 miesięcy do ponad 1,5 roku więzienia. Sprawa toczyła się od wielu lat. Jest to wyrok nieprawomocny – wydany w pierwszej instancji. Jedną z osób skazanych jest Iwona S. Była skarbniczka gminy Rewal i była pracownica spółki Wodociągi Rewal, a obecnie główna księgowa w jednostkach organizacyjnych gminy Kamień Pomorski. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim i Kamieńskim Domu Kultury ■