POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [16.11.2023, 14:24:04] • Powiat Kamieński

Umowa z Powiatem Kamieńskim na poprawę bezpieczeństwa podpisana

Umowa z Powiatem Kamieńskim na poprawę bezpieczeństwa podpisana

fot. Organizator

W środę 15 listopada br. w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się podpisanie umowy na realizację zadania pod nazwą "Przebudowa drogi powiatowej nr 1021Z - budowa chodnika w miejscowości Trzebieszewo".

W uroczystym podpisaniu umowy udział wzięli pan Mateusz Wagemann, Wicewojewoda Zachodniopomorski; pan Józef Malec, Starosta Kamieński oraz pani Joanna Piwińska, Wicestarosta Kamieński.

Powiat Kamieński otrzymał 483.802,89 złotych dofinansowania, które posłuży do wybudowania nowego ciągu pieszego (chodnika) o łącznej długości 556 metrów wraz z przejściem dla pieszych, a także elementów spowalniających ruch (szykany) wraz ze znakowaniem na odcinku drogi powiatowej. Zadanie obejmuje także wykonanie poboczy gruntowych oraz zjazdów i korektę geometrii skrzyżowania.

Przebudowa drogi powiatowej nr 1021Z - budowa chodnika w miejscowości Trzebieszewo będzie realizowana w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W 2023 roku Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg dla zachodniopomorskich samorządów wyniósł 207.574.936,00 złotych. W edycji przeznaczonej na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu do wykorzystania było ponad 37 mln złotych, samorządy wykorzystały 21 mln zł na 31 zadań.

powiatkamienski.pl


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Środa [22.11.2023, 02:43:24] • [IP: 83.26.245.***]

No to teraz czas żeby Pan Malec wziął się za drogę powiatową do RYBIC, gdyby nie wiedział leżą one w gminie Świerzno

Gość • Czwartek [16.11.2023, 16:50:46] • [IP: 46.205.141.**]

Teraz już nam te drogi się nie przydadzą bo wyjeżdżamy do niemiec do pracy jak kiedyś….. a kto myśli że zmusi ludzi do pracy bo nie będzie socjalu to sie myli bo to niemcy sobie organizują tanią sile roboczą za pomoca sprzedajnych polityków w Polsce.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Jarosław Siergiej nowym prezesem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Spółka Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście jest odpowiedzialna za zarządzanie dwoma ważnymi portami w województwie zachodniopomorskim. Port w Szczecinie oraz port w Świnoujściu odgrywają kluczową rolę w obsłudze morskiego transportu towarowego. ■ Grodno: Mężczyzna w stanie wyziębienia wydobyty przez strażaków z grząskiej gliny. Zespoły ratunkowe, składające się z pięciu Jednostek Operacyjno-Technicznych (JOP), przemieszczały się w niedziele od strony Międzyzdrojów w stronę Grodna, aby dotrzeć do miejsca wypadku. Teren, na którym doszło do zdarzenia, okazał się wyjątkowo trudny - grząska glina znacznie utrudniała dostęp. Mimo to, dzięki zdecydowanym działaniom ratowników OSP, udało się zlokalizować poszkodowanego w stanie mocnego wyziębienia, z nogami zasypanymi w gęstej masie ■ Kolejny wyrok w kamieńskich instytucjach gminnych. Ostatnio po Kamieniu krąży anegdota, że przydałaby się nowa gra miejska pt. gdzie pracuje jakaś księgowa bez wyroku? W piątek 26 stycznia 2024r. Sąd Okręgowy w Szczecinie ogłosił wyrok w sprawie byłego wójta Rewala. Oskarżonych w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w sprawie rzetelnego planowania dochodów w gminie było jeszcze 5 osób, w tym 3 skarbników gminy. Osoby te otrzymały wyroki od 8 miesięcy do ponad 1,5 roku więzienia. Sprawa toczyła się od wielu lat. Jest to wyrok nieprawomocny – wydany w pierwszej instancji. Jedną z osób skazanych jest Iwona S. Była skarbniczka gminy Rewal i była pracownica spółki Wodociągi Rewal, a obecnie główna księgowa w jednostkach organizacyjnych gminy Kamień Pomorski. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim i Kamieńskim Domu Kultury ■