POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [14.11.2023, 17:51:12] • Wolin

Uroczyste odsłonięcie kolejnej, wolińskiej mozaiki

Uroczyste odsłonięcie kolejnej, wolińskiej mozaiki

fot. Organizator

11 listopada w obecności mieszkańców Wolina, radnych, Burmistrz Ewy Grzybowskiej oraz uczestników warsztatów mozaikowych, miało miejsce uroczyste odsłonięcie kolejnej, wolińskiej mozaiki.

Dzieło układane było przez ponad trzy miesiące przez samych mieszkańców, w Muzeum Regionalnym im. Andrzeja Kaubego w Wolinie i dzięki uprzejmości Pani Wandy Peplińskiej upiększyło jedną ze ścian w centrum Wolina.

Uroczyste odsłonięcie kolejnej, wolińskiej mozaiki

fot. Organizator

Dzieło inspirowane jest kamieniem z X wieku znajdującym się w Jelling (Dania). Motyw będący tematem mozaiki nawiązuje bezpośrednio do kamienia runicznego - symbolicznego grobu Haralda Sinozębego znajdującego się na wolińskich błoniach, którego autorem jest artysta Erik Sandquist. Autorami i autorkami mozaiki są: Anna Bednarczyk, Edyta Woszczyk, Szymon Woszczyk, Alicja Woszczyk, Katarzyna Strzelczyk, Monika Grądz, Alyssa Miszewska, Robert Miszewski, Maria Szomber, Maya Wilk, Asia Kopańska, Janek Jastrubczak, Małgorzata Mazur, Karolina Gołębiowska, Anita Komisarczyk, Iga Komisarczyk, Kaja Komisarczyk.

Uroczyste odsłonięcie kolejnej, wolińskiej mozaiki

fot. Organizator

Uroczyste odsłonięcie kolejnej, wolińskiej mozaiki

fot. Organizator

Uroczyste odsłonięcie kolejnej, wolińskiej mozaiki

fot. Organizator

Uroczyste odsłonięcie kolejnej, wolińskiej mozaiki

fot. Organizator

Karolina Gołębiowska
Dział Edukacji, Promocji i Informacji
Muzeum Regionalne im. A. Kaubego w Wolinie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Stań przed kamerą w serialu „HEWELIUSZ”: Casting w Świnoujściu. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres email: adam@mkmstudiofilm.pl z dopiskiem "MORZE". Do zgłoszenia należy dołączyć imię i nazwisko, aktualne zdjęcie twarzy i sylwetki oraz numer telefonu. Dołącz do Nas! ■ Zapraszamy Państwa w sobotę 16 grudnia br. na Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny. Rozpoczynamy o godz. 10:30 przedstawieniem dla dzieci pt. Kosmiczne Święta. Świąteczny spektakl animacyjny opowiada historię dwóch kosmicznych przyjaciół, którzy przez przypadek trafiają na planetę Ziemia... Co dalej z tego wyniknie dowiedzą się dzieci obecne na spektaklu w Międzynarodowym Domu Kultury. Zapraszamy!! Wstęp wolny. Po spektaklu przenosimy się do amfiteatru miejskiego, gdzie od godz. 12:00 rusza jarmark świąteczny. Przy promenadzie przed Międzynarodowym Domem Kultury ustawimy choinkę miejską, którą można będzie przystroić własnoręcznie wykonanymi podczas jarmarku ozdobami i powiesić na świątecznym drzewku prosto z wysięgnika, który zapewni nam Enea. Nie zabraknie stoisk ze sprzedażą ozdób świątecznych oraz dań wigilijnych. Jak co roku dzięki Nadleśnictwu Międzyzdroje, każdy będzie miał okazję zakupić choinkę. Zapraszam Państwa również na degustację dań wigilijnych, które przygotujemy specjalnie dla uczestników jarmarku oraz program artystyczny przygotowany przez nasze dzieci. Mam nadzieję, że poczujemy wszyscy magię świąt i będziemy się wspólnie dobrze bawić ■