POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [06.10.2023, 10:12:23] • Międzyzdroje

Powstanie nowoczesna jednostka Straży Pożarnej w Międzyzdrojach

Powstanie nowoczesna jednostka Straży Pożarnej w Międzyzdrojach

fot. Organizator

W środę 4 października br. w Międzyzdrojach przy ulicy Nowomyśliwskiej odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Międzyzdrojach.

Na ten cel pozyskano ponad 22.000.000,00 złotych z Programu Modernizacji Służb Mundurowych.

Powstanie nowoczesna jednostka Straży Pożarnej w Międzyzdrojach

fot. Organizator

Nowa inwestycja znacznie poprawi czas dotarcia do zdarzeń na DK 3, na której w dalszej perspektywie spodziewany jest wzrost natężenia ruchu pojazdów z materiałami niebezpiecznymi do Gazoportu w Świnoujściu oraz Portu Morskiego w Szczecinie. Obiekt przeznaczony będzie dla 33 zatrudnionych strażaków.

Powstanie nowoczesna jednostka Straży Pożarnej w Międzyzdrojach

fot. Organizator

W nowej jednostce znajdzie się:

- Hala garażowa na 5 pojazdów
- Wielofunkcyjny plac do ćwiczeń że sprzętem pożarniczym
- Plac manewrowy
- Warsztat

Powstanie nowoczesna jednostka Straży Pożarnej w Międzyzdrojach

fot. Organizator

"Budowa nowej jednostki ratowniczo-gaśniczej to dbanie o strażaka, o jego warunki bytowe i stworzenie nowej bazy dla nowoczesnego sprzętu, który potrzebny jest do naszych działań ratowniczo-gaśniczych. Stary obiekt to - można podsumować - kolejne moduły dostawiane na przestrzeni lat do powojennego budynku" - powiedział komendant powiatowy PSP w Kamieniu Pomorskim bryg. Roman Pikulski.

powiatkamienski.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Stań przed kamerą w serialu „HEWELIUSZ”: Casting w Świnoujściu. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres email: adam@mkmstudiofilm.pl z dopiskiem "MORZE". Do zgłoszenia należy dołączyć imię i nazwisko, aktualne zdjęcie twarzy i sylwetki oraz numer telefonu. Dołącz do Nas! ■ Zapraszamy Państwa w sobotę 16 grudnia br. na Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny. Rozpoczynamy o godz. 10:30 przedstawieniem dla dzieci pt. Kosmiczne Święta. Świąteczny spektakl animacyjny opowiada historię dwóch kosmicznych przyjaciół, którzy przez przypadek trafiają na planetę Ziemia... Co dalej z tego wyniknie dowiedzą się dzieci obecne na spektaklu w Międzynarodowym Domu Kultury. Zapraszamy!! Wstęp wolny. Po spektaklu przenosimy się do amfiteatru miejskiego, gdzie od godz. 12:00 rusza jarmark świąteczny. Przy promenadzie przed Międzynarodowym Domem Kultury ustawimy choinkę miejską, którą można będzie przystroić własnoręcznie wykonanymi podczas jarmarku ozdobami i powiesić na świątecznym drzewku prosto z wysięgnika, który zapewni nam Enea. Nie zabraknie stoisk ze sprzedażą ozdób świątecznych oraz dań wigilijnych. Jak co roku dzięki Nadleśnictwu Międzyzdroje, każdy będzie miał okazję zakupić choinkę. Zapraszam Państwa również na degustację dań wigilijnych, które przygotujemy specjalnie dla uczestników jarmarku oraz program artystyczny przygotowany przez nasze dzieci. Mam nadzieję, że poczujemy wszyscy magię świąt i będziemy się wspólnie dobrze bawić ■