POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [01.10.2023, 16:31:21] • Kamień Pomorski

„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” z kamieńskimi policjantami

„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” z kamieńskimi policjantami

fot. Policja

W związku z zakończeniem wakacyjnej przerwy w okolicach szkół widoczny jest wzmożony ruch pojazdów i pieszych. Policjanci kamieńskiej jednostki od początku września rozpoczęli działania profilaktyczne, pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Działania te mają na celu przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

Dzieci powróciły do szkół po letniej przerwie. Należy pamiętać, że uczniowie docierają do szkoły różnymi środkami komunikacji. W związku z tym funkcjonariusze kamieńskiej komendy od początku września przypominają zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, wręczając odblaski najmłodszym uczestnikom ruchu. Pamiętajmy, że dzieci do lat 7 nie mogą poruszać się po drodze bez opiekuna. Nadzór nad nimi może sprawować rodzeństwo, które ukończyło 10 lat.

Przypominajmy naszym milusińskim, aby bezpiecznie poruszały się po drodze, a także zadbajmy aby były widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego. Przechodząc przez jezdnię pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze i zawsze obowiązuje nas zasada ograniczonego zaufania. Wszystkich uczestników ruchu pieszego obowiązują te same zasady. Dochodząc do krawędzi jezdni obowiązkowo musimy się zatrzymać i sprawdzić, czy możemy bezpiecznie wejść na jezdnię. Nie wstydźmy się spojrzeć w lewo, prawo i znów w lewo. Pamiętajmy też, że w miejscach gdzie nie ma chodnika, należy poruszać się przy lewej krawędzi jezdni. Przechodząc przez jezdnię uczulmy naszych najmłodszych, aby nie wychodziły zza auta. Obowiązkowo odłóżmy telefon.

Dowożąc dzieci autem pamiętajmy o fotelikach, obowiązujących do 150cm wzrostu, pasach, a także o tym, by wysiadając z auta opuszczały pojazd od strony chodnika. Gdy uczestnik ruchu porusza się rowerem musi mieć ukończone 10 lat, a także posiadać kartę rowerową. Obowiązkowymi elementami wyposażenia jednośladu są światła pozycyjne przednie i tylne, tylne światło odblaskowe, sprawny hamulec a także sygnał dźwiękowy. Zachęcamy jednak do korzystania z dodatkowego wyposażenia w postaci kasku ochronnego i kamizelek odblaskowych.

Pamiętajmy, aby w okolicach szkół i przedszkoli szczególnie zwracać uwagę, na to co dzieje się wokół nas.

st.sierż. Katarzyna Jasion


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Niedziela [01.10.2023, 17:13:29] • [IP: 83.20.244.***]

A po 18-tce gazem i pałą jak się władza nie podoba...

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Stań przed kamerą w serialu „HEWELIUSZ”: Casting w Świnoujściu. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres email: adam@mkmstudiofilm.pl z dopiskiem "MORZE". Do zgłoszenia należy dołączyć imię i nazwisko, aktualne zdjęcie twarzy i sylwetki oraz numer telefonu. Dołącz do Nas! ■ Zapraszamy Państwa w sobotę 16 grudnia br. na Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny. Rozpoczynamy o godz. 10:30 przedstawieniem dla dzieci pt. Kosmiczne Święta. Świąteczny spektakl animacyjny opowiada historię dwóch kosmicznych przyjaciół, którzy przez przypadek trafiają na planetę Ziemia... Co dalej z tego wyniknie dowiedzą się dzieci obecne na spektaklu w Międzynarodowym Domu Kultury. Zapraszamy!! Wstęp wolny. Po spektaklu przenosimy się do amfiteatru miejskiego, gdzie od godz. 12:00 rusza jarmark świąteczny. Przy promenadzie przed Międzynarodowym Domem Kultury ustawimy choinkę miejską, którą można będzie przystroić własnoręcznie wykonanymi podczas jarmarku ozdobami i powiesić na świątecznym drzewku prosto z wysięgnika, który zapewni nam Enea. Nie zabraknie stoisk ze sprzedażą ozdób świątecznych oraz dań wigilijnych. Jak co roku dzięki Nadleśnictwu Międzyzdroje, każdy będzie miał okazję zakupić choinkę. Zapraszam Państwa również na degustację dań wigilijnych, które przygotujemy specjalnie dla uczestników jarmarku oraz program artystyczny przygotowany przez nasze dzieci. Mam nadzieję, że poczujemy wszyscy magię świąt i będziemy się wspólnie dobrze bawić ■