POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [01.10.2023, 14:23:54] • Kamień Pomorski

Zawody wędkarskie na Zatorku – sportowo i rodzinno przy Jeziorem Zatorek

Zawody wędkarskie na Zatorku – sportowo i rodzinno przy Jeziorem Zatorek

fot. Andrzej Ryfczyński

W ostatnim tygodniu nad Jeziorem Zatorek, w malowniczych okolicach Wisełki, odbyły się zawody wędkarskie zorganizowane przez koło łowieckie „Wyspiarz”. Dla wielu uczestników, to nie tylko rywalizacja, ale również czas spędzony z rodziną na świeżym powietrzu.

Szymon Waligóra, prezes „Wyspiarza”, podkreślił, że zawody te miały wyjątkowe znaczenie w kontekście nadchodzącej setnej rocznicy Lasów Państwowych. Zawody te były częścią większej akcji sportowo-edukacyjnej o nazwie „Lasy wyspy Wolin na sportowo”. Jak nam powiedziano, to już druga edycja tych zawodów nad Zatorkiem, a liczba uczestników wzrosła do 25.

Zawody wędkarskie na Zatorku – sportowo i rodzinno przy Jeziorem Zatorek

fot. Andrzej Ryfczyński

Zawody przyciągnęły różne grupy wiekowe - od dzieci przez młodzież po dorosłych. Atmosfera była przyjazna i rodzinna. Uczestników i kibiców zachęcała do spędzania czasu. Wszystko zorganizowali niezawodni strażacy Strażacy z OSP Kołczewo. Nie zabrakło również smakołyków - przysłowiowej kiełbaski czy karkówki z grilla. Wszystko to w letniej pogodzie, bez uciążliwych komarów, co czyniło ten dzień naprawdę wyjątkowym. Obecny był przestawiciel Lasów Państwowych Dariusz Matecki.

Zawody wędkarskie na Zatorku – sportowo i rodzinno przy Jeziorem Zatorek

fot. Andrzej Ryfczyński

W kontekście 100-lecia Lasów Państwowych warto zaznaczyć, że akcja „Sportowa Natura” jest ważnym elementem promocji tych terenów. Dlatego prezes Waligóra skierował szczególne podziękowania za wsparcie finansowe drugiej edycji zawodów.

Zawody wędkarskie na Zatorku – sportowo i rodzinno przy Jeziorem Zatorek

fot. Andrzej Ryfczyński

Podczas zawodów uczestnicy mieli okazję złowić wiele ryb, ale jedno z najważniejszych osiągnięć to złowienie przez Sebastiana Zarasika 1,8 kilogramowego szczupaka. Ważne jest też to, że wszystkie złowione ryby zostały uwolnione z powrotem do jeziora, co podkreśla szacunek uczestników do przyrody.

Zawody wędkarskie na Zatorku – sportowo i rodzinno przy Jeziorem Zatorek

fot. Sławomir Ryfczyński

Na koniec warto wspomnieć o zwycięzcach. Pierwsze miejsce przypadło Sebastianowi Zarasikowi, drugie Wojciechowi Ziółkowskiemu, a trzecie miejsce podzielili między sobą Hubert i Tadeusz Waligóra. Gratulacje dla wszystkich uczestników!

Zawody wędkarskie na Zatorku – sportowo i rodzinno przy Jeziorem Zatorek

fot. Andrzej Ryfczyński

Te zawody to nie tylko rywalizacja wędkarska, ale przede wszystkim celebracja przyrody, rodzinnego czasu i sportowego ducha. Czekamy na kolejną edycję!

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Środa [11.10.2023, 17:29:24] • [IP: 188.47.126.***]

Tylko zwierząt żal...

Gość • Poniedziałek [09.10.2023, 05:31:39] • [IP: 83.20.248.***]

Kampania przedwyborcza.

Gość • Sobota [07.10.2023, 20:42:41] • [IP: 83.11.4.**]

milicjanci i społeczniaki i mordercy zwierząt , wiadomo, elektorat. . phiii, szczupaczka niewymiarowego wypuścili i dwa karasie. ... masakra

Gość • Poniedziałek [02.10.2023, 13:55:19] • [IP: 83.18.218.**]

To jakieś prywatne koło łowieckie pana Waligóry ?

Gość • Niedziela [01.10.2023, 21:29:17] • [IP: 46.205.136.***]

Piękna sprawa. Więcej takich spotkań, takich dni.

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Stań przed kamerą w serialu „HEWELIUSZ”: Casting w Świnoujściu. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres email: adam@mkmstudiofilm.pl z dopiskiem "MORZE". Do zgłoszenia należy dołączyć imię i nazwisko, aktualne zdjęcie twarzy i sylwetki oraz numer telefonu. Dołącz do Nas! ■ Zapraszamy Państwa w sobotę 16 grudnia br. na Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny. Rozpoczynamy o godz. 10:30 przedstawieniem dla dzieci pt. Kosmiczne Święta. Świąteczny spektakl animacyjny opowiada historię dwóch kosmicznych przyjaciół, którzy przez przypadek trafiają na planetę Ziemia... Co dalej z tego wyniknie dowiedzą się dzieci obecne na spektaklu w Międzynarodowym Domu Kultury. Zapraszamy!! Wstęp wolny. Po spektaklu przenosimy się do amfiteatru miejskiego, gdzie od godz. 12:00 rusza jarmark świąteczny. Przy promenadzie przed Międzynarodowym Domem Kultury ustawimy choinkę miejską, którą można będzie przystroić własnoręcznie wykonanymi podczas jarmarku ozdobami i powiesić na świątecznym drzewku prosto z wysięgnika, który zapewni nam Enea. Nie zabraknie stoisk ze sprzedażą ozdób świątecznych oraz dań wigilijnych. Jak co roku dzięki Nadleśnictwu Międzyzdroje, każdy będzie miał okazję zakupić choinkę. Zapraszam Państwa również na degustację dań wigilijnych, które przygotujemy specjalnie dla uczestników jarmarku oraz program artystyczny przygotowany przez nasze dzieci. Mam nadzieję, że poczujemy wszyscy magię świąt i będziemy się wspólnie dobrze bawić ■