POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [26.09.2023, 22:44:32] • Dziwnów

Wymiana polsko-niemiecka…

Wymiana polsko-niemiecka…

fot. Organizator

Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie zrealizowała międzynarodowy projekt…

W ramach realizacji programu wymiany młodzieży polsko-niemieckiej, projektu zatytułowanego ”Nowe otwarcie na różnorodność kulturową” zrealizowaliśmy także cel podtrzymania współpracy ze szkołą partnerską Europaschule Werneuchen.

Wymiana polsko-niemiecka…

fot. Organizator

Pobyt uczniów naszej szkoły od 18 do 22 września 2023 r. w zaprzyjaźnionej szkole w Werneuchen umożliwił nie tylko intensywniejszą, niż na co dzień, naukę języka niemieckiego i angielskiego, ale także poznanie ciekawych miejsc, m.in. Berlina, Poczdamu, Spreewaldu.

Wymiana polsko-niemiecka…

fot. Organizator

Dowodem na to, jak ciekawie nasi uczniowie spędzili czas w Niemczech są liczne zdjęcia, dokumentujące naukę przez zabawę, integrację z rówieśnikami z kraju sąsiadów oraz realizację ww. projektu (dofinansowanego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży).

Wymiana polsko-niemiecka…

fot. Organizator

Bezpośredni kontakt z mieszkańcami Niemiec, a zatem ich językiem, kulturą i obyczajami, to przygoda, która na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników wymiany.

Wymiana polsko-niemiecka…

fot. Organizator

Kierownik wycieczki: dyrektor Monika Hołdyńska
oraz opiekun wycieczki, nauczyciel języka niemieckiego: Anna Nieroda-Kowal

Wymiana polsko-niemiecka…

fot. Organizator


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W czwartek Polska będzie pod wpływem dużego cyklonu Niklas, przynoszącego masy wilgotnego powietrza polarnego. Możliwe są zawirowania mas powietrza. To może wywołać silny wiatr, nawet do 100 km/h, a na Bałtyku będzie sztorm. Duże zachmurzenie z opadami mokrego śniegu i deszczu ■ 32 FINAŁ WOŚP I SZTAB #7296 W FUNDACJI „ZOSIA" W KAMIENIU POMORSKIM Zbliża się magiczny czas dobrych uczynków – zima, święta... i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! A ta orkiestra to DOBRA ENERGIA, która jest hasłem Fundacji „Zosia"... dlatego stało się : Fundacja „Zosia" aktywnie przystępuje do świątecznego grania jako jeden ze sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! ■ W niedzielę (12 listopada 2023r.) ok godz. 8.40 w Kamieniu Pomorskim na akwenie Zalewu Kamieńskiego w odległości około 50 metrów od przystani ujawniono dryfujące zwłoki topielca. Były to zwłoki mężczyzny, który był poszukiwany jako osoba zaginiona od 16 października 2023r. ■ Bieg Niepodległości w Świerznie Bieg Niepodległości w Świerznie to coroczne wydarzenie, podczas którego mieszkańcy wszystkich pokoleń gromadzą się, aby świętować niepodległość Polski. Atmosfera jest niezwykle radosna , a uczestnicy biegu niosą ze sobą ducha patriotyzmu. To piękne święto jednoczy społeczność Świerzna, ukazując silne więzi międzypokoleniowe w duchu jedności europejskiej ■ Na odcinku Drogi Krajowej nr 3, pomiędzy Dargobądzem a Międzyzdrojami, doszło do zderzenia trzech pojazdów. W środę po godzinie 14.00, na odcinku, gdzie obecnie trwają roboty związane z budową drogi, zderzyły się trzy samochody. Na DK3 jest podwójna ciągła linia, nie wolno wyprzedzać, jest to droga techniczna na czas wykonywania robót. Każdego dnia przejeżdża tamtędy bardzo dużo samochodów, zarówno osobowych, jak i ciężarowych zmierzających na przeprawę promową do Szwecji, wiozących zaopatrzenie do Świnoujścia lub w przeciwną stronę, do Szczecina. W wyniku zderzenia wszystkie trzy samochody mają wystrzelone poduszki, jeden pojazd ma mocno rozbitą maskę, drugi stoi z uszkodzony bokiem i zawieszeniem na DK3. Czekamy na więcej informacji ze strony Policji ■