POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [28.09.2023, 11:40:15] • Międzyzdroje

XXI Spotkania Artystyczne Seniorów w Międzyzdrojach. Zobacz film!

XXI Spotkania Artystyczne Seniorów w Międzyzdrojach. Zobacz film!

fot. Organizator

W dniach 22-24 września w Międzyzdrojach odbyły się XXI Spotkania Artystyczne Seniorów. Wydarzenie było objęte patronatem Wojewody Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego i Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.Spotkania Artystyczne Seniorów odbyły się w Międzyzdrojach po raz pierwszy pod nazwą „Barwy Jesieni” w 2003 roku. Z okazji XX jubileuszu Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek wręczył podziękowania dla założycieli i współorganizatorów spotkań. Podziękowania otrzymali: Iwona Agacińska, Piotr Czajkowski, Artur Duszyński, Jan Magda, Elżbieta Janas, Krystyna Bakun, Andrzej i Czesława Tomczak, Ireneusz Lewicki, Andrzej Mleczko, Marianna Kargul, Bożena Stankiewicz, Marta Paszkowiak, Halina Olejniczak, Jadwiga Bober, Piotr Piętka.

XXI Spotkania Artystyczne Seniorów w Międzyzdrojach. Zobacz film!

fot. Organizator

Do naszego miasta przyjechało ponad 500 uczestników z 8 województw: Dolnośląskiego, Śląskiego, Kujawsko -Pomorskiego, Lubelskiego, Lubuskiego, Łódzkiego, Wielkopolskiego i Zachodniopomorskiego.
Najliczniej zespoły przyjeżdżają do nas z Województwa Dolnośląskiego, prezentując wspaniałe tradycje tego regionu. Łącznie w przeglądzie wzięło udział 40 zespołów, były to zespoły taneczne, śpiewacze i folklorystyczne. Pięknym korowodem zespoły przeszły ulicami miasta, prezentując wspaniałe stroje ludowe -wzrok szczególnie cieszyły te ręcznie wykonane hafty, falbanki i najbardziej urzekające stroje dla dzieci: wykonane na specjalne zamówienie buciki. Udział dzieci jest zawsze bardzo ciepło odbierany przez publiczność, a jest szczególnie ważny dla kontynuacji tradycji ludowych. Zespoły licznie występowały na promenadzie, ich koncerty spotkały się z tak wspaniałym przyjęciem publiczności, że wielokrotnie bisowały, ponieważ widzowie prosili wciąż o więcej. To wspaniała nagroda za ich wysiłek - zespoły wiele godzin spędziły na przygotowaniu do występów, poczynając od szycia strojów po pracę nad repertuarem.

XXI Spotkania Artystyczne Seniorów w Międzyzdrojach. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Tradycyjnym punktem programu spotkań jest polonez przed molo, piękny taniec prezentuje polskie tradycje ludowe i jest wielką atrakcją dla widzów.

Po przeglądach konkursowych zespoły wspólnie bawili się na biesiadzie, oprawę muzyczną zapewnił Madej Band, a gwiazdą wieczoru był Michał Milowicz.

Spotkania Seniorów, jak co roku, odbywają się w formie konkursu. Komisja jurorów w składzie:

– Brygida Borecka,
– Irina Lebedinskaya,
– Ewa Tomala

po wysłuchaniu 40 prezentacji artystycznych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

XXI Spotkania Artystyczne Seniorów w Międzyzdrojach. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Wyróżnienie:

Zespół instrumentalno - wokalny "BRYZA"
Zespół wokalny "Niezapominajki" z Dminina
Zespół Śpiewaczy Ludowych "MACIEJE" z Ostroszowic
Zespół Macierzanka z Gościmia
"Trzy Dęby" Zespół Ludowy

III miejsce
Formacja Artystyczna Sześciopak
Zespół Ludowy Leszczynianki

II miejsce
Zespół Ludowy "Gniewkowianie"
Zespół śpiewaczy "Złotniczanki"

I miejsce
Zespół Ludowy "BOROWIANKI" z Przedborowej
Zespół Taneczny "STYL" Złocienieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Grażyny Michałowskiej – Jurskiej

Grand-Prix
Amatorski Zespół Artystyczny Drzewiczanie
Zespół śpiewaczy "Nasza Łężyca"

XXI Spotkania Artystyczne Seniorów w Międzyzdrojach. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Poziom zespołów w tym roku był bardzo wysoki, artyści prezentowali wspaniałe widowiska artystyczne, obrzędy, tańce i pieśni.

Jury dziękuje organizatorom za sprawne przeprowadzenie przeglądu, a instruktorom za przygotowanie zespołów.

Organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom udanych prezentacji i życzą kolejnych sukcesów artystycznych.

Sponsorem nagród finansowych jest firma Skarby Morza.

Fundacja Benefis z Wolina ufundowała dla laureatów certyfikaty zniżkowe na uczestnictwo w konkursie artystycznym Star Bridge The Islands Worldwide na kwotę 1500 zł.

XXI Spotkania Artystyczne Seniorów w Międzyzdrojach. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Międzynarodowy Dom Kultury składa serdeczne podziękowania instytucjom i placówkom naszego miasta za okazaną pomoc przy organizacji:

Rodzinne Ogrody Działkowe „Bursztyn” w Międzyzdrojach
Komisariat Policji w Międzyzdrojach
Straż Miejska w Międzyzdrojach
Ochotnicza Straż Pożarna Lubin i Międzyzdroje
Zakład Ochrony Środowiska w Międzyzdrojach

Galeria zdjęć wszystkich zespołów, mapa województw - na stronie internetowej www.sas.mdkmiedzyzdroje.com


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Piątek [29.09.2023, 08:09:18] • [IP: 46.205.137.**]

Zatańczyć i szybko do koryta.

Gość • Piątek [29.09.2023, 07:44:08] • [IP: 83.20.248.***]

Opis wydarzeń wart uwagi i zaangażowania --ale łyżka dziekciu dla władz lokalnych !! Dlaczego mierną urzędniczkę 0 która nie sprawdziła się w pracy domu kultury przenosi się do pracy w strikto urzędzie miasta --gdzie efekt pracy i tak spoczywa na innych urzędnikach -i CI zap...lą za tę osobę ?? przecież praca w działe turystyka marketing wymaga ciężkiej pracy -bo zaprzepaszczono ją przez ostatnie lata wszędzie ! Z jej obowiązków i zadań jednoznacznie wynika --NIERÓB !! po co płacić pensje ? za palenie co godzina papierosków ?? Druga sprawa - w jakim celu pozbywa się urzędnika i urzędników świetnie znających zagadnienia wspołpracy kulturalnej w Polsce i Europie --z niewygody ??

Gość • Piątek [29.09.2023, 05:55:34] • [IP: 122.150.40.***]

Brawo Miedzyzdroje! Te sloneczniki to juz przekwitly...

Gość • Czwartek [28.09.2023, 21:06:15] • [IP: 5.173.157.**]

Opis wydarzenia ciekawy, ale brakuje zdjęć adekwatnych do treści. Gdzie ów polonez? Gdzie te elementy stroju, o których czytamy, np. buciki na nóżkach dzieci? Kolejki po jedzenie wyglądają dość żenująco, a załączony filmik można skrócić do 2 minut.

Gość • Czwartek [28.09.2023, 16:51:54] • [IP: 83.23.185.***]

20-minut filmu , Artystyczne spotkanie Seniorów , a tu obejrzałem dyskotekę SENIORÓW to też artyzm ale czy to takie spotkanie ?!

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Stań przed kamerą w serialu „HEWELIUSZ”: Casting w Świnoujściu. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres email: adam@mkmstudiofilm.pl z dopiskiem "MORZE". Do zgłoszenia należy dołączyć imię i nazwisko, aktualne zdjęcie twarzy i sylwetki oraz numer telefonu. Dołącz do Nas! ■ Zapraszamy Państwa w sobotę 16 grudnia br. na Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny. Rozpoczynamy o godz. 10:30 przedstawieniem dla dzieci pt. Kosmiczne Święta. Świąteczny spektakl animacyjny opowiada historię dwóch kosmicznych przyjaciół, którzy przez przypadek trafiają na planetę Ziemia... Co dalej z tego wyniknie dowiedzą się dzieci obecne na spektaklu w Międzynarodowym Domu Kultury. Zapraszamy!! Wstęp wolny. Po spektaklu przenosimy się do amfiteatru miejskiego, gdzie od godz. 12:00 rusza jarmark świąteczny. Przy promenadzie przed Międzynarodowym Domem Kultury ustawimy choinkę miejską, którą można będzie przystroić własnoręcznie wykonanymi podczas jarmarku ozdobami i powiesić na świątecznym drzewku prosto z wysięgnika, który zapewni nam Enea. Nie zabraknie stoisk ze sprzedażą ozdób świątecznych oraz dań wigilijnych. Jak co roku dzięki Nadleśnictwu Międzyzdroje, każdy będzie miał okazję zakupić choinkę. Zapraszam Państwa również na degustację dań wigilijnych, które przygotujemy specjalnie dla uczestników jarmarku oraz program artystyczny przygotowany przez nasze dzieci. Mam nadzieję, że poczujemy wszyscy magię świąt i będziemy się wspólnie dobrze bawić ■