POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [24.09.2023, 09:00:32] • Szczecin

Kongres Ekonomiczny w Szczecinie: Kierunek Rozwoju Polskiej Gospodarki

Kongres Ekonomiczny w Szczecinie: Kierunek Rozwoju Polskiej Gospodarki

fot. rzepkASkrobie

Szczecin gościł wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło licznych przedstawicieli biznesu i samorządu. Dodajmy, że II Baltic Economic Congress został zorganizowany przez Północną Izbe Gospodarczą w Szczecinie. Jedną z atrakcji drugiej edycji Baltic Economic Congress był motywujący powerspeech dr Matusza Grzesiaka.

Panel „Gospodarka Polski w Nowym Świecie” stanowił platformę do wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji w kontekście przyszłości polskiej gospodarki. Organizowany w prestiżowym miejscu, zgromadził renomowanych prelegentów z różnych sektorów gospodarki, którzy dzielili się swoją wizją i rozwiązaniami. Prelegenci to Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie, Prezes Unii Izb Łaby i Odry, Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, Krzysztof Kielec, Prezes Zarządu Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Bartosz Pawłowski, Wiceprezes mTFI mBank , Mateusz Walewski, Dyrektor Departamentu Badań i Analiz, Główny Ekonomista BGK oraz Łukasz Tarnawa, Główny Ekonomista Banku Ochrony Środowiska.

Kongres Ekonomiczny w Szczecinie: Kierunek Rozwoju Polskiej Gospodarki

fot. rzepkASkrobie

Kolejny panel to „Zielona transformacja gospodarki i przemysłu” W ramach tej sekcji, prelegenci wskazywali na kluczową rolę zielonej transformacji w kształtowaniu przyszłości polskiego przemysłu. Mariusz Grab, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A., oraz Prezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A., podkreślili znaczenie zrównoważonej produkcji chemicznej. Tobiasz Imbierski, Prezes Zarządu IMB Power EV, przedstawił perspektywę elektromobilności jako kluczowej gałęzi rozwoju przemysłu. Łukasz Hormański, Członek Zarządu Grupy Mercedes Benz – Mojsiuk, omawiał nowoczesne podejścia w sektorze motoryzacyjnym, skoncentrowane na ekologii.

Kongres Ekonomiczny w Szczecinie: Kierunek Rozwoju Polskiej Gospodarki

fot. rzepkASkrobie

Temat „Cyfryzacja i nowe technologie” to dyskusja w  kontekście cyfryzacji i nowych technologii, dr Justyna Osuch-Mallett, Profesor ZPSB i Rektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu ANS, prezentowała strategie adaptacji do dynamicznie zmieniającego się otoczenia. Sławomir Gołębiewski, Dyrektor produkcji i usług w CitoNet Szczecin, dzielił się praktycznymi doświadczeniami wdrażania innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Robert Florczyk, Konsultant Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, przedstawił rozwój Port Community System w Polsce. Kacper Kłódka, Specjalista ds. marketingu w home.pl, omawiał trendy w dziedzinie usług internetowych i hostingowych.
Następnym  tematem do dyskursu był panel  „Silna polska marka jako determinant rozwoju”. Wartościowym elementem kongresu była również dyskusja na temat wpływu silnych marek na rozwój gospodarczy. Anna Bańkowska, Członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Pomorze Zachodnie, podkreślała rolę regionalnych marek w promocji regionów. Marcin Pawłowski, Prezes Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, dzielił się wizją wsparcia dla polskich przedsiębiorców w budowaniu silnych marek. Agnieszka Wójcikowska, Prezes i współzałożycielka FDomes, przedstawiała przykłady innowacyjnych marek z regionu.

Kongres Ekonomiczny w Szczecinie: Kierunek Rozwoju Polskiej Gospodarki

fot. rzepkASkrobie

„Inwestycje, finanse i instrumenty wsparcia dla przedsiębiorców” Ta sekcja poświęcona została inwestycjom, finansom i instrumentom wsparcia była okazją do zdobycia cennych informacji dla przedsiębiorców. Krzysztof Nowak, Prezes Zarządu Szczecińskiego Funduszu Pożyczkowego, omawiał dostępność finansowania dla lokalnych przedsiębiorstw. Jacek Madej, Członek Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, prezentował programy wsparcia dla innowacyjnych projektów. Dominika Byrska, Dyrektor Biura Produktów i Procesów Kredytowych w Banku Pekao S.A., przedstawiała możliwości finansowania przedsiębiorstw. Łukasz Bogaczyk, Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu [PARP], omawiał aspekty prawne i regulacyjne.

Kongres nie zapomniał również o aspektach kulturowych i lokalnych  „Wpływ marki Zrobione w Szczecinie na kreowanie lokalnej tożsamości szczecinian”. Prelegenci tej sekcji podkreślali rolę lokalnych marek i inicjatyw w kształtowaniu tożsamości miasta. Michał Przepiera, Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin, mówił o znaczeniu lokalnego patriotyzmu. Henryk Sawka, Polski rysownik, satyryk i ilustrator, prezentował swoje doświadczenia artystyczne w tworzeniu lokalnych symboli. Monika Szymanik, autorka projektu „Kamienica w lesie,” dzieliła się historią tego inspirującego przedsięwzięcia. Marcin Czajkiewicz, Założyciel Heritage Magnolia Gin i Good Gin Company, opowiadał o tworzeniu od podstaw lokalnej marki w branży alkoholowej.

Na kongresie poruszono również kwestie związane z planowaniem finansowym i zabezpieczeniem przyszłości. Mowa była o tym w panelu „Fundacja rodzinna – zabezpieczenie majątku na pokolenia” Prelegenci wskazywali na znaczenie fundacji rodzinnych jako narzędzia do długotrwałego zabezpieczenia majątku. Uczestnicy ostatniego spotkanie podczas kongresu skupili się na współpracy międzynarodowej w aspekcie biznesu, nauki i samorządu.

rzepkASkrobie


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Niedziela [24.09.2023, 09:48:26] • [IP: 88.156.214.**]

"ekologia" w motoryzacji to produkcja g. która w trudem dotrwa do końca gwarancji a później niech się klient p.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Stań przed kamerą w serialu „HEWELIUSZ”: Casting w Świnoujściu. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres email: adam@mkmstudiofilm.pl z dopiskiem "MORZE". Do zgłoszenia należy dołączyć imię i nazwisko, aktualne zdjęcie twarzy i sylwetki oraz numer telefonu. Dołącz do Nas! ■ Zapraszamy Państwa w sobotę 16 grudnia br. na Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny. Rozpoczynamy o godz. 10:30 przedstawieniem dla dzieci pt. Kosmiczne Święta. Świąteczny spektakl animacyjny opowiada historię dwóch kosmicznych przyjaciół, którzy przez przypadek trafiają na planetę Ziemia... Co dalej z tego wyniknie dowiedzą się dzieci obecne na spektaklu w Międzynarodowym Domu Kultury. Zapraszamy!! Wstęp wolny. Po spektaklu przenosimy się do amfiteatru miejskiego, gdzie od godz. 12:00 rusza jarmark świąteczny. Przy promenadzie przed Międzynarodowym Domem Kultury ustawimy choinkę miejską, którą można będzie przystroić własnoręcznie wykonanymi podczas jarmarku ozdobami i powiesić na świątecznym drzewku prosto z wysięgnika, który zapewni nam Enea. Nie zabraknie stoisk ze sprzedażą ozdób świątecznych oraz dań wigilijnych. Jak co roku dzięki Nadleśnictwu Międzyzdroje, każdy będzie miał okazję zakupić choinkę. Zapraszam Państwa również na degustację dań wigilijnych, które przygotujemy specjalnie dla uczestników jarmarku oraz program artystyczny przygotowany przez nasze dzieci. Mam nadzieję, że poczujemy wszyscy magię świąt i będziemy się wspólnie dobrze bawić ■