POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [21.09.2023, 09:51:27] • Międzyzdroje

Lodowa kąpiel na koniec lata w Międzyzdrojach

 Lodowa kąpiel na koniec lata w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Ostatni weekend lata w Międzyzdrojach miał w sobie coś wyjątkowego. Niesamowite atrakcje, warsztaty, naukowe prelekcje oraz niezapomniane wrażenia były udziałem tych, którzy postanowili odwiedzić to wyjątkowe miejsce.

Międzyzdroje, znane przede wszystkim z pięknych plaż i malowniczego wschodu słońca nad Bałtykiem, na ten jeden weekend zamieniły się w prawdziwe Lodowe Miasteczko. Wydarzenie, które zdominowały balie z lodem, sauny, relaksujące ćwiczenia oddechowe czy koncerty tybetańskich mis i gongów przyciągnęło wielu odważnych oraz ciekawych świata.

 Lodowa kąpiel na koniec lata w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Jednym z najważniejszych punktów programu była konferencja "Świadoma praca z zimnem". W czasach, gdy morsowanie staje się coraz bardziej popularne, brakuje nam jednak wiedzy na temat potencjalnych zagrożeń związanych z tą aktywnością. Dlatego tak ważne jest, aby zdobywać wiedzę od ekspertów w tej dziedzinie. Wspierane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Polskie Radio Szczecin, wydarzenie zdobyło wielkie uznanie.

 Lodowa kąpiel na koniec lata w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Katarzyna Wilk, znana piosenkarka, a jednocześnie pasjonatka morsowania, także dała się ponieść chłodnym falom Bałtyku. Wytrzymując aż 10 minut w bali w wodzie o temperaturze zaledwie 1,5 stopnia Celsjusza, udowodniła, że morsowanie to nie tylko moda, ale przede wszystkim pasja i miłość do zimna.

 Lodowa kąpiel na koniec lata w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Przez cały weekend uczestnicy mogli uczestniczyć w warsztatach, które pokazywały, jak postępować w sytuacjach zagrożenia podczas kontaktu z zimnem, jak również cieszyć się relaksującymi koncertami Moniki Doroszkiewicz.

 Lodowa kąpiel na koniec lata w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Jednak to, co z pewnością zapadło w pamięć wielu osób, to spektakularny trening Łukasza Szpunara, który przygotowywał się do bicia rekordu Guinnessa w najdłuższym przebywaniu w lodzie. Widok człowieka zasypanego lodem na promenadzie Gwiazd był zapierającym dech w piersiach.

 Lodowa kąpiel na koniec lata w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Ostatni weekend lata w Międzyzdrojach to była niewątpliwie wyjątkowa okazja do doświadczenia czegoś nowego, przełamania własnych barier oraz poszerzenia horyzontów. Wszyscy, którzy odważyli się na tę lodową przygodę, wrócili do domów bogatsi o niezapomniane wspomnienia.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Piątek [22.09.2023, 09:10:35] • [IP: 46.204.72.**]

faktycznie ochlodzenie glowy

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Stań przed kamerą w serialu „HEWELIUSZ”: Casting w Świnoujściu. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres email: adam@mkmstudiofilm.pl z dopiskiem "MORZE". Do zgłoszenia należy dołączyć imię i nazwisko, aktualne zdjęcie twarzy i sylwetki oraz numer telefonu. Dołącz do Nas! ■ Zapraszamy Państwa w sobotę 16 grudnia br. na Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny. Rozpoczynamy o godz. 10:30 przedstawieniem dla dzieci pt. Kosmiczne Święta. Świąteczny spektakl animacyjny opowiada historię dwóch kosmicznych przyjaciół, którzy przez przypadek trafiają na planetę Ziemia... Co dalej z tego wyniknie dowiedzą się dzieci obecne na spektaklu w Międzynarodowym Domu Kultury. Zapraszamy!! Wstęp wolny. Po spektaklu przenosimy się do amfiteatru miejskiego, gdzie od godz. 12:00 rusza jarmark świąteczny. Przy promenadzie przed Międzynarodowym Domem Kultury ustawimy choinkę miejską, którą można będzie przystroić własnoręcznie wykonanymi podczas jarmarku ozdobami i powiesić na świątecznym drzewku prosto z wysięgnika, który zapewni nam Enea. Nie zabraknie stoisk ze sprzedażą ozdób świątecznych oraz dań wigilijnych. Jak co roku dzięki Nadleśnictwu Międzyzdroje, każdy będzie miał okazję zakupić choinkę. Zapraszam Państwa również na degustację dań wigilijnych, które przygotujemy specjalnie dla uczestników jarmarku oraz program artystyczny przygotowany przez nasze dzieci. Mam nadzieję, że poczujemy wszyscy magię świąt i będziemy się wspólnie dobrze bawić ■