POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [10.08.2023, 15:16:24] • zachodniopomorskie

Na Pomorzu Zachodnim Weekend otwartych winnic

Na Pomorzu Zachodnim  Weekend otwartych winnic

fot. Organizator

Po trzech edycjach Festiwalu Wina Pomorza Zachodniego, podczas których ich uczestnicy mieli możliwość spróbowania bachusowego trunku z województwa zachodniopomorskiego czas na pokazanie jak dokładnie wygląda miejsce, w którym on powstaje.

W dniach 11-15 sierpnia 2023 roku (piątek – wtorek), zachodniopomorskie winnice zamienią się w miejsce pikników i radosnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wszystko to za sprawą nowej inicjatywy Stowarzyszenia „Winnice Pomorza Zachodniego" oraz Województwa Zachodniopomorskiego pod nazwą Weekend Otwartych Winnic – Letnie Dionizje Pomorza Zachodniego.

- To będzie dobra okazja by poznać jak tworzone jest z pasją wino na naszym terenie. Polska ma coraz lepsze warunki do produkcji dobrego wina. Będzie można posłuchać opowieści jak ono jest tworzone i zobaczyć miejsce gdzie powstaje - mówi Ryszard Lewinski z Winnicy De Lewin w Powiecie Łobeskim.

Na Pomorzu Zachodnim  Weekend otwartych winnic

fot. Organizator

W czasie wydarzenia będzie można zwiedzić:

1. Winnica Bard,
2. Winnica Bekasiak,
3. Winnica Binowo,
4. Winnica De Lewin,
5. Winnica Gwda Mała,
6. Winnice Kojder,
7. Winnica Korzeń,
8. Winnica Molias,
9. Winnica Pałacu Rajkowo,
10. Winnica Sydonia,
11. Winnica Turnau,
12. Winnica Zodiak.

Wyjazd warto zaplanować ze zwiedzaniem miejscowości lub pobytem nad jednym z jezior.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Dargobądz, 18 kwietnia 2024 r. - Wczesnym rankiem o godzinie 6:14 doszło do poważnego wypadku na drodze krajowej numer 3 w miejscowości Dargobądz. Zderzyły się dwa pojazdy dostawczy i bus. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały osoby podróżujące tymi pojazdami. ■ Zarząd Powiatu w Kamieniu Pomorskim uprzejmie informuje, iż został ogłoszony konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać do dnia 15 kwietnia 2024 roku ■