POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [07.07.2023, 14:21:26] • zachodniopomorskie

Wioska Artystyczna Janowo jest nadmorską stolicą muzyki i sztuki

Wioska Artystyczna Janowo jest nadmorską stolicą muzyki i sztuki

fot. Andrzej Ryfczyński

I Festiwal Komedii Impro 8-22 lipca 2023r. Każdego dnia wszystkie spektakle o godzinie 20.15. Inne pozostałe imprezy trwają do 27 sierpnia.

Wioska Janowo położona jest w malowniczym terenie nadmorskim 8 km od Rewala. O tym fenomenie, takiego czarującego miejsca już było słychać od kilku lat.

Wioska Artystyczna Janowo jest nadmorską stolicą muzyki i sztuki

fot. Andrzej Ryfczyński

Postanowiłem odszukać ten zakątek naszej ziemi. Właśnie tak jak słyszałem miejsce to niemal dziewicze -zapomniane tereny dawnej wioski, dawnego folwarku w którym na stałe mieszka tylko 5 osób.. Drogowskazy przywiodły nas do pięknych starych i częściowo odremontowanych 12 obiektów,które tworzą kompleksowy organizm spędzania wolnego czasu. Już pierwszy kontakt z personelem i organizatorami okazał się niezwykle miły. Pan Mirosław Kuliś, pomysłodawca i organizator, oprowadził nas po całej wiosce, odkrywając przed nami wiele tajemnic tego miejsca. Zaprosił na dzisiejszy hitowy spektakl. Niestety nie mogliśmy z tego skorzystać, ale dziękujemy. Z plakatów dowiedzieliśmy się o znanych osobistościach, które w tym lecie zaszczycą swoją obecnością deskę sceny tutejszego teatru.

Wioska Artystyczna Janowo jest nadmorską stolicą muzyki i sztuki

fot. Andrzej Ryfczyński

„Mistrzowie Riposty”

Wioska Artystyczna Janowo koło Rewala po raz 6-sty rozpoczęła sezon artystyczny. Od 5-lipca przez całe wakacje do 27 sierpnia ta malutka poniemiecka wieś, w której mieszka zaledwie czterech mieszkańców, zaprasza na codzienne o godzinie 20.15 spektakle teatralne, koncerty i spotkania dyskusyjne z ciekawymi osobami. W tym roku między innymi będą tu Skiba, Ferency, Żółkowska, Kuszewski, Daukszewicz, Drozda, Sroka-Hryń, Strzyczkowski, Bończyk, Januszkiewicz, Pietras, Teatr Nowy z Łodzi, Teatr Komedii Impro z Łodzi oraz grupa Irqa z Wrocławia.Trzy razy w tygodniu - we wtorki, czwartki i niedziele - o godzinie 17 organizowane są bajki teatralne dla dzieci.

Wioska Artystyczna Janowo jest nadmorską stolicą muzyki i sztuki

fot. Andrzej Ryfczyński

Ponadto na gości czeka Galeria Sztuki w starej stodole i znajdująca się w niej kawiarnia. Janowscy turyści mogą również spędzić czas w niewielkim Experymentarium, rozwiązać tajemnicę intrygującego Pokoju Zagadek i wybrać się do antykwariatu i księgarni.

Wioska Artystyczna Janowo jest nadmorską stolicą muzyki i sztuki

fot. Andrzej Ryfczyński

Janowo znajduje się zaledwie 8 km od Rewala, w kierunku Gryfic. W Karnicach na pierwszym skrzyżowaniu na prawo ( w GPS wpisać Janowo 1) i dalej według drogowskazów. To samochodem maksimum 15 minut z Rewala czy Niechorza. Podróżując z Kamienia Pomorskiego najlepiej obrać trasę na Trzebiatów i w Cerkwicy skręcić w kierunku Rewala do Karnic.

Wioska Artystyczna Janowo jest nadmorską stolicą muzyki i sztuki

fot. Andrzej Ryfczyński

Więcej informacji wraz z repertuarem wydarzeń dla dorosłych oraz bajek dla dzieci znajdziecie na www.janowo.art.


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Piątek [07.07.2023, 20:34:02] • [IP: 46.205.136.**]

tam nic ciekawego niema

Gość • Piątek [07.07.2023, 15:11:10] • [IP: 46.205.132.***]

Słyszałam dużo od znajomych o tej miejscowości. Przy pierwszej okazji tam pojadę.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Od 3 października 2023 r. klienci w sprawach emerytur i rent będą mogli skorzystać z pomocy pracownika ZUS we wtorki i czwartki, w godz. 8.00 - 15.00. Ekspert ZUS będzie dyżurował w Urzędzie Miejskim, przy pl. Ratuszowym 1 w Międzyzdrojach. Ponadto przypominamy, że najbliższa placówka ZUS, która obsługuje klientów w pełnym zakresie, działa w Świnoujściu, przy ul. Piastowskiej 63. W poniedziałek w godz. 8.00 - 17.00, wtorek - piątek w godz. 8.00 - 15.00. Zachęcamy do załatwiania swoich spraw bez wychodzenia z domu i umówienia się na e-wizytę, czyli wideorozmowę z pracownikiem ZUS. Kliencie mogą też skorzystać z aplikacji mZUS, Platformy Usług Elektronicznych (PUE) albo telefonicznie - 22 560 16 00. ■ Zachodniopomorskie: ponad 48 tys. cudzoziemców Na koniec maja tego roku w województwie zachodniopomorskim było 48,1 tys. cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń w ZUS. To nieznacznie mniej niż na koniec listopada 2022 roku. W listopadzie 2022 r. pracowników spoza Polski zgłoszonych do ubezpieczenia emerytalnego i rentowych w naszym województwie było 48,9 tys. Na koniec maja natomiast zarejestrowano przeszło 48,1 tys. obcokrajowców. Na terenie szczecińskiego ZUS było ponad 37,5 tys. cudzoziemców. Według danych z koszalińskiej placówki zgłoszono do ubezpieczeń przeszło 10,5 tys. W naszym regionie najliczniejszą grupą cudzoziemców zgłoszonych w ZUS do ubezpieczeń emerytalno-rentowych dalej są Ukraińcy. Na koniec maja było ich 37,1 tys. (w szczecińskim ZUS 29,2 tys. i 7,9 tys. w koszalińskim oddziale). ■ Woda w Kamieniu ostro w górę! Ale czy legalnie pytają radni? Woda w Kamieniu po podwyżkach wprowadzonych przez PGK Kamień Pomorski jest obecnie droższa niż w nadmorskim Rewalu, Dziwnowie czy Międzyzdrojach. Wątpliwości budzi nie tylko wysokość nowych cen ale i tryb ich wprowadzenia. Sprawa nowych cen wody i ścieków wywołała sporo emocji zarówno wśród mieszkańców jak i radnych na sesji Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim. Decyzji o podwyżkach bronił burmistrz Stanisław Kuryłło, który zwracał uwagę na podwyżki cen paliw, gazu, które w jego opinii uzasadniają podwyżki wprowadzone przez PGK ■