POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [22.08.2022, 09:18:03] • Kamień Pomorski

1961: badania powierzchniowe w Rekowie

1961: badania powierzchniowe w Rekowie

fot. archiwum autora

Wpis powstał w oparciu o artykuł Kazimierza Siuchnińskiego opublikowany w Materiałach Zachodniopomorskich, t. VII w roku 1961 w dziale Odkrycia.

26 kwietnia 1961 roku Muzeum Pomorza Zachodniego przeprowadziło w Rekowie badania powierzchniowe. Na gliniastym wyniesieniu natrafiono na okrągły skrobacz krzemienny opisany jako „wykonany na wysokim wiórze z szarego surowca narzutowego„.

W odległości około 0,15 kilometra od miejsca, w którym znaleziono skrobacz, badacze natrafili na trzy kamienne bloki ułożone w kształt skrzyni. Możliwe, że była to pozostałość po zniszczonym grobie skrzynkowym. Niestety nie znaleziono w tym miejscu żadnych zabytków.

1961: badania powierzchniowe w Rekowie

fot. archiwum autora


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Richter&Koper • Wtorek [23.08.2022, 16:38:54] • [IP: 37.248.172.**]

Panie Marcinie proszę o artykuł gdzie jest złoty pociąg bo we Wałbrzychu go nie znalazłem

Na obczyźnie • Poniedziałek [22.08.2022, 21:29:24] • [IP: 91.217.40.***]

Bardzo ciekawy artykuł, panie Marcinie czy mógłby pan wygrzebać coś o Skarchowie??interesuje mnie ta góra między Skarchowem i Miłachowem nad zatoką Cichą, a także czarownice.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■