POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [04.07.2021, 23:47:26] • Gmina Międzyzdroje

Lubin i Wapnica na liście laureatów „GRANTÓW SOŁECKICH 2021”

Miło nam poinformować, że dział Rolnictwa i Rybactwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego przekazał listę laureatów Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty sołeckie 2021”. Na liście zwycięzców znalazły się: Wapnica i Lubin.

Pomysłodawcą projektu „ Wapnica – wita w sołectwie Wapnica” posadowienie witacza informacyjnego wraz  z ekologicznymi urządzeniami towarzyszącymi na wjeździe do sołectwa, na działce nr 251/1, obręb 0023 Wapnica w Wapnicy był Sołtys oraz Rada Sołecka. Projekt miał również poparcie Burmistrza Międzyzdrojów, który wyraził zgodę na montaż tzw. witacza.

Projekt „Wspólne spotkanie przez grillowanie w sołectwie Lubin” ( którego autorem jest Sołtys i  Rada Sołecka Lubina),jest częścią większego projektu inwestycyjnego pod nazwą „Na szlaku Ottonowym – punkt informacji i spotkań w Lubinie na działkach 169/1 i 169/2. W roku 2020 na utwardzonym gruncie posadowiono 2 wiaty.

Mieszkańcy Sołectwa własnymi siłami uporządkowali teren i opracowali wstępną koncepcje programową projektu.  W 2021 roku kontynuowane są prace projektowe, których elementami docelowymi mają być : parking na 20 miejsc, punkt informacyjny wraz z toaletami, plac rekreacji i zabawy dla rodzin oraz punkt widokowy na urokliwy obszar delty wstecznej Świny.

Wydzielonym elementem koncepcji jest plac do grillowania, który został już w ramach wcześniejszych prac utwardzony a w tej chwili wymaga wyposażenia w elementy małej architektury związanej z tą funkcją, w tym: ławo-stoły, grill  oraz  betonowy kosz do segregacji odpadów.

W pełni popieram tego typu inicjatywy! Jest mi niezmiernie miło i serdecznie gratuluję pomysłodawcom projektów, a więc Sołtysom i Radom Sołeckim oraz wszystkim zaangażowanym mieszkańcom - mówi burmistrz Mateusz Bobek. 

Celem Konkursu jest wspieranie rozwoju demokracji lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego oraz wzmacnianie tożsamości i integracji społeczności lokalnej z inicjatywy sołectw w Województwie Zachodniopomorskim. Jak informuje Pani Sylwia Kowalewska- Matysiak z Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach, każde z Sołectw otrzyma po 10 tys. złotych.

Gratulujemy!
Biuro Burmistrza Gminy Międzyzdroje


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Grodno: Mężczyzna w stanie wyziębienia wydobyty przez strażaków z grząskiej gliny. Zespoły ratunkowe, składające się z pięciu Jednostek Operacyjno-Technicznych (JOP), przemieszczały się w niedziele od strony Międzyzdrojów w stronę Grodna, aby dotrzeć do miejsca wypadku. Teren, na którym doszło do zdarzenia, okazał się wyjątkowo trudny - grząska glina znacznie utrudniała dostęp. Mimo to, dzięki zdecydowanym działaniom ratowników OSP, udało się zlokalizować poszkodowanego w stanie mocnego wyziębienia, z nogami zasypanymi w gęstej masie ■ Kolejny wyrok w kamieńskich instytucjach gminnych. Ostatnio po Kamieniu krąży anegdota, że przydałaby się nowa gra miejska pt. gdzie pracuje jakaś księgowa bez wyroku? W piątek 26 stycznia 2024r. Sąd Okręgowy w Szczecinie ogłosił wyrok w sprawie byłego wójta Rewala. Oskarżonych w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w sprawie rzetelnego planowania dochodów w gminie było jeszcze 5 osób, w tym 3 skarbników gminy. Osoby te otrzymały wyroki od 8 miesięcy do ponad 1,5 roku więzienia. Sprawa toczyła się od wielu lat. Jest to wyrok nieprawomocny – wydany w pierwszej instancji. Jedną z osób skazanych jest Iwona S. Była skarbniczka gminy Rewal i była pracownica spółki Wodociągi Rewal, a obecnie główna księgowa w jednostkach organizacyjnych gminy Kamień Pomorski. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim i Kamieńskim Domu Kultury ■