POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [24.10.2020, 20:53:13] • Polska

Zmiana czasu także na kolei

W nocy z 24 na 25 października w Polsce nastąpi zmiana czasu letniego na zimowy. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte z godziny 3:00 na 2:00. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. są przygotowane do sprawnego prowadzenia ruchu pociągów podczas zmiany czasu.

Na zmianę czasu opracowany jest specjalny rozkład jazdy. W związku z cofnięciem wskazówek zegara z godziny 3:00 na 2:00 w nocy z 24 na 25 października, pociągi kursujące około godz. 3:00 zatrzymają się na ok. 60 minut na najbliższej stacji, po czym wyruszą w dalszą drogę. Godziny przyjazdu do docelowych miejscowości nie zmienią się.

Postój obejmie tylko pociągi jadące w momencie zmiany czasu. Składy wyjeżdżające według nowego czasu w niedzielę 25 października, będą kursować zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.

Informacji o kursowaniu pociągów udzielają przewoźnicy kolejowi. Szczegółów można się dowiedzieć np. za pośrednictwem stron internetowych przewoźników, ich profilów na Facebooku, infolinii oraz u konduktorów. Aktualny rozkład jazdy można także sprawdzić na portalpasazera.pl/

Zmiana środkowoeuropejskiego czasu letniego (CLSE) na zimowy czas środkowoeuropejski (CSE) odbywa się w Polsce na podstawie rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 3 listopada 2016 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2017-2021. Przesunięcie czasu w ostatni weekend października odbywa się co roku w blisko 70 krajach na całym świecie.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Mirosław Siemieniec
rzecznik prasowy


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Uwaga! Ze względu na odbywający się w Kinie Eva Festiwal Gwiazd, który wymaga przygotowania scenografii, jutrzejszy seans filmu „Minionki” o godzinie 12:00 zostaje odwołany. Zapraszamy do Kina Eva w niedzielę na seanse o godzinie 14:00 oraz 16:00 ■ Załamanie pogody. W regionie już dziś utrzymuje się silny, porywisty wiatr. Synoptycy zapowiadają, że na początku przyszłego tygodnia zrobi się jeszcze chłodniej – temperatura w dzień miejscami spadnie do 12–15°C. Możliwe są opady deszczu oraz silniejsze podmuchy wiatru, dlatego warto zachować ostrożność, szczególnie w pobliżu drzew ■