POGODA

Reklama

Wydarzenia

Szkoła Podstawowa w Dziwnowie • Czwartek [24.03.2011, 16:29:34] • Dziwnów

Dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy

Dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy

fot. Szkoła Podstawowa w Dziwnowie

W marcu w naszej szkole rozpoczął się cykl szkoleń dla dzieci klas I-III z pierwszej pomocy, objęty patronatem WOŚP „Ratujemy i uczymy ratować”. Pierwsza pomoc to bardzo niezbędna umiejętność i znajomość jej przyda się każdemu.

Szkoła otrzymała materiały i pomoce (fantomy, książki dla dzieci, tekturowe telefony komórkowe itp.) niezbędne do nauki podstawowych czynności ratujących życie.

Uczniowie młodszej grupy wiekowej pod okiem nauczycieli-koordynatorów uczyli się jak zapewnić bezpieczeństwo poszkodowanemu, jak sprawdzić czy jest przytomny, ułożyć go w pozycji bocznej ustalonej i jak wezwać pomoc. Oprócz w/w czynności, uczyły się oddechów ratowniczych i uciskania klatki piersiowej.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie chętnie wykonywali zadania, stawiali mnóstwo dodatkowych  pytań. W efekcie wykazali się dobrą znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy nie tylko w teorii ale także w praktyce.

Na zakończenie cyklu zajęć “Uczymy się ratować” uczniowie zdali swój pierwszy egzamin z pierwszej pomocy. Udowodnili, że dużo wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy i potrafią przeprowadzić wszystkie podstawowe czynności ratujące życie.

Na zakończenie otrzymali książeczki oraz tekturowe telefony aby nadal uczyły się poprzez zabawę wzywania pomocy.

Mam nadzieję, że podjęte działania zaowocują w przyszłości tym, że uczniowie nie będą reagowali zażenowaniem, zszokowaniem i odrazą w sytuacji, gdy ktoś w otoczeniu będzie potrzebował pierwszej pomocy.

Program swoim zakresem obejmuje tematy:
- bezpieczeństwo,
- sprawdzanie przytomności,
- wzywanie pomocy,
- sprawdzanie oddechu,
- ustalanie nieprzytomnego w pozycji bocznej,
- oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej,
- łańcuch przeżycia.

Ewa Trzebińska-Brzezińska


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Niedziela [27.03.2011, 19:07:07] • [IP: 83.9.5.***]

Więcej takich szkoleń :)

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■