POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [05.09.2017, 11:17:53] • Dziwnów

Akcja ratunkowa strażaków i nurków w Dziwnowie!

Akcja ratunkowa strażaków i nurków w Dziwnowie!

fot. Andrzej Ryfczyński

W poniedziałkowy poranek, tuż po godzinie 9:00 strażacy z JRG w Kamieniu Pomorskim otrzymali wezwanie, że w Dziwnowie na wysokości "małej Mariny" ktoś tonie. Natychmiast rozpoczęto akcję ratunkową, do działań przystąpili strażacy z Kamienia Pomorskiego, Dziwnowa, Wojskowa Straż Pożarna oraz grupa nurków ze Szczecina. Po dokładnym sprawdzeniu terenu okazało się, że alarm był fałszywy. Wszystko wskazuje na to, że ktoś zrobił sobie głupi żart.

- W poniedziałek, o godzinie 9:18 zostaliśmy poinformowani, że ktoś tonie na rzece Dziwna w Dziwnowie. Na miejsce zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej z łodziami: 2 z Kamienia Pomorskiego, OSP Dziwnów, oraz Wojskową Straż Pożarną z Dziwnowa, a także nurków ze Szczecina. Po przeczesaniu terenu i przejrzeniu monitoringu nie znaleziono osoby tonącej- informuje dyżurny kamieńskiej straży pożarnej.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Środa [06.09.2017, 19:51:30] • [IP: 83.12.47.***]

redaktora słabo doinformowali że na miejscu byli jeszcze ratownicy SARu z BSR Dziwnów

Gość • Środa [06.09.2017, 11:56:38] • [IP: 89.234.157.***]

dzieci sie nie bije, szukaj w polu

Gość • Środa [06.09.2017, 08:18:36] • [IP: 83.11.83.**]

Ustalić debila i kazać mu zapłacić za akcję.

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Świnoujście: W najbliższym czasie tunel zostanie zamknięty w nocy z czwartku na piątek (16/17 kwietnia). Pomiędzy godz. 22 a 5 naprawiany będzie jeden z wentylatorów. W nocy z piątku na sobotę (17/18 kwietnia) w tunelu będzie obowiązywał ruch wahadłowy. W tym czasie konstrukcja będzie uszczelniana. Jeszcze przed majówką wykonany zostanie przegląd systemów pożarowych w tunelu, więc będzie on zamknięty w godz. 23-5 w nocy z 22 na 23 kwietnia (środa/czwartek). Noc później (czwartek 23/piątek 24 kwietnia) myte będą lampy, a ruch w godz. 22-5.30 będzie wahadłowy. W maju tunel planowo będzie zamknięty w godz. 23-5 dwa razy - w nocy z 8 na 9 maja (piątek/sobota) dokonywane będą pomiary oświetlenia, a w nocy z 11 na 12 maja (czwartek/piątek) będzie przegląd wentylacji. Podczas całkowitego zamknięcia w tunelu dopuszczony będzie ruch autobusów i pojazdów uprzywilejowanych po uprzednim kontakcie z dyspozytorem. Dla kierowców uruchomiony będzie prom na przeprawie Warszów. Bielik odpłynie z Warszowa o godz. 23, o północy, o godz. 1, 2, 3 i 4.30, a z centrum o godz. 23.30, 0.30, 1.30, 2.30, 3.50 i 5. W czasie ruchu wahadłowego w tunelu Bielik będzie w gotowości, a komunikację między wyspami zabezpieczy autobus linii N. ■