POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [27.02.2014, 16:15:00] • zachodniopomorskie

Niespodziewana zmiana na stanowisku wojewody Zachodniopomorskiego

Tuż przed godziną 14.00 w serwisie TVN24 pojawiła się informacja o zmianie na stanowiskach wojewodów. Dolnośląskie, śląskie, lubelskie i zachodniopomorskie będą miały nowych włodarzy. Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki opuszcza po trzech latach Marcin Zydorowicz. Na jego miejsce powołany został ( nie nowicjusz w tym charakterze!) Marek Tałasiewicz. Pierwszy komentarz do tej decyzji opublikował Marszałek Województwa. Poniżej publikujemy opinię Olgierda geblewicza, przekazaną przez biuro prasowe Marszałka.

„Kompetencje Marka Tałasiewicza, jego dorobek i zaangażowanie emocjonalne w pracę dla regionu nie podlegają dyskusji. Mam ogromną przyjemność i zaszczyt od wielu lat z nim współpracować i dyskutować o rozwoju regionalnym. Staram się czerpać z jego wiedzy i doświadczenia. W ostatnim czasie szczególnie intensywnie pracowaliśmy nad powołaniem Szczecińskiego Parku Przemysłowego na terenach postoczniowych. Jestem pewien, że jego praca na nowym stanowisku wzmocni efekt synergii w tym zakresie i pozwoli lepiej wykorzystać gospodarczy potencjał Szczecina. Nominacja Marka Tałasiewicza w plebiscycie „Gazety Wyborczej” na Człowieka 25-lecia mogła sugerować, że jest człowiekiem historii, jednak dziś mamy dowód, że będzie wywierał wpływ na przyszłość regionu. Wiem, że będzie to wpływ pozytywny i bardzo się z tego cieszę. Jednocześnie czuję się zobowiązany, by podziękować Marcinowi Zydorowiczowi za 3 lata wspólnej pracy. Były w tym czasie momenty łatwiejsze i trudniejsze – jak w każdej współpracy – ale zawsze udawało się nam dochodzić do konstruktywnych rozwiązań. Cenię sobie zwłaszcza nasze współdziałanie przy lokalizacji inwestycji Bilfinger Crist Offshore w Szczecinie. Bez jego zaangażowania realizacja tego wyjątkowo trudnego projektu w Szczecinie byłaby jeśli nie niemożliwa, to z pewnością bardzo utrudniona.”


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Kwalifikacja wojskowa 2026 w powiecie kamieńskim zaplanowana jest na 16 lutego – 2 marca. Mieszkańcy gmin Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno i Wolin stawią się przed komisją w Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorskim przy ulicy Wolińskiej 7b ■