POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [20.12.2013, 17:04:25] • Międzyzdroje

Wycinka drzew przy drodze krajowej nr 102 w Międzyzdrojach

Wycinka drzew przy drodze krajowej nr 102 w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

W Międzyzdrojach przy drodze krajowej nr 102 trwa wycinka drzew. Są to w większości suche, niebezpiecznie wysokie topole, które w momencie większego wiatru stwarzały zagrożenie dla przejeżdżających tamtędy kierowców.

Zdecydowano o ich wycince. Zgodnie z przepisami prawnymi konieczne jest uzyskiwanie zezwoleń na wycinkę drzew.

Wycinka drzew przy drodze krajowej nr 102 w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Czwartek [26.12.2013, 11:53:13] • [IP: 83.21.190.**]

Wycinką zajęła się firma EDPOL

Gość • Poniedziałek [23.12.2013, 11:46:14] • [IP: 83.3.210.***]

Lepiej będą wyglądały młode fajne drzewka niż ogolone kikuty. Topole strasznie uczulają, a bardzo wysokie są niebezpieczne bo łamią się nie kontrolowanie. Te co rosną dalej też mogliby wyciąć, ani to ładne, ani zdrowe i posadzić choćby lipy czy kasztany.

Gość • Poniedziałek [23.12.2013, 11:40:40] • [IP: 83.3.210.***]

Może i były zdrowe, ale pochylone w stopniu znacznym. Poza tym to nie żadne drzewa na zadupiu tylko główna droga wjazdowa do miasta.

Gość • Poniedziałek [23.12.2013, 11:38:18] • [IP: 83.3.210.***]

dobrze, że wycieli te drzewa osobiście byłem świadkiem jak gałąź spadła przed nadjeżdżający samochód, ten nie zdążył wychamować i uderzył w nią na tyle mocno że wystrzeliły mu poduszki.

Gość • Poniedziałek [23.12.2013, 11:01:11] • [IP: 77.255.5.**]

Założę się, że na pozbawioną drzew na koszt Gminy działkę szybko znajdzie się kupiec - inwestor.

Gość • Sobota [21.12.2013, 21:10:21] • [IP: 79.186.126.*]

Może ktoś wie co to za firma robiła wycinkę tych drzew-proszę o wiadomość

Gość • Sobota [21.12.2013, 20:44:45] • [IP: 79.186.188.***]

Topole można było ogłowić do wys 4m.szkoda. Posadzą thuje, które potem zginą z powodu nadmiaru wody?Gdzie miejsce dla rodzimych krzewów jak rokitnik zwyczajny?Cała aleja powinna być wysadzona różą jadalną i rokitnikiem.Obie rośliny zadomowią się jak kiedyś w międzyzdrojskim krajobrazie. Trasa do Wisełki, też powinna zostać tak przygotowana dla dobra użytkowników drogi.

Gość • Sobota [21.12.2013, 20:16:15] • [IP: 83.23.43.***]

ciekawe ile kosztowało pozwolenie na wycinkę.

Gość • Sobota [21.12.2013, 18:00:42] • [IP: 83.23.142.***]

I jeszcze niech wytną te drzewa które rosną w centrum miasta na działce panaZ bo suche gałęzie to czasem uderzają nan w szyby i strach aby ich nie wybiły. A jeszcze tam jest bałagan bo po jesieni nikt tych suchych gałęzi i liści nie posprzątał.Różni dziwni ludzie pod tymi drzewami przebywają popijając napoje zakupione w pobliskiej Żabce.Czy nikt tego nie widzi?Gdzie jest Straż Miejska.?

Gość • Sobota [21.12.2013, 17:05:33] • [IP: 83.21.193.***]

Jak jesteście tacy cwani, to trzeba było przyjść, zobaczyć. Przy pniaku drzewa zaczynała brać choroba, ale przy koronie to jedna wielka suszka. Wiem co piszę, bo byłem na miejscu. Ciekawe czy wszyscy wypowiadający się" ekolodzy" byli by zadowoleni gdyby któraś z gałęzi uszkodziła mu samochód, lub nie daj boże jego samego, a zamiast drzew, czepcie się tego syfu jaki panuje pod drzewami,

Gość • Sobota [21.12.2013, 16:19:09] • [IP: 88.156.235.***]

Brzydzę się tymi urzędasami, którzy pod byle jakim pozorem wycinają drzewa i jak widać na obrazku zdrowe>Teraz urzędasy niech powiedzą w jaki sposób zrekompensują przyrodzie ubytek tlenu jakie te drzewa wyprodukowały i wreszcie niech powiedzą do czyich kominków trafi drewno!

Gość • Sobota [21.12.2013, 12:41:47] • [IP: 79.186.125.***]

To droga wojewódzka i co mówił Burmistrz to po nowym roku będzie robione oświetlenie. Nie od razu Kraków zbudowano. Będzie ładnie i bezpiecznie. Powodzenia.

mieszkaniec • Sobota [21.12.2013, 11:58:16] • [IP: 37.128.54.***]

Skoro tak dbają o bezpieczeństwo to szkoda, że nie zrobią oświetlenia tej drogi.

Gość • Sobota [21.12.2013, 11:42:24] • [IP: 83.8.48.***]

Komu * przeszkadzały te drzewa ? * pazerne urzędasy

Gość • Sobota [21.12.2013, 11:18:58] • [IP: 195.205.28.*]

Przy drogach nie powinno być żadnych drzew.

Gość • Sobota [21.12.2013, 09:06:34] • [IP: 62.69.231.***]

Komu przeszkadzają te drzewana zadupiu?!

Gość • Sobota [21.12.2013, 09:05:44] • [IP: 62.69.231.***]

Ciekawe, kto ma chrapkę na drewno i ciekawe czy chociaż nasadzą nowe drzewa w zamian?

Gość • Sobota [21.12.2013, 08:34:47] • [IP: 46.169.109.***]

Znam to, przy okazji xawerego wycinaja zdrowe i piękne drzewa, na które już dawno mieli oko. Szwindel i krętactwo ma się dobrze.

Gość • Sobota [21.12.2013, 01:09:58] • [IP: 79.184.96.***]

Łby sobie poucinajcie!!

Gość • Piątek [20.12.2013, 22:08:19] • [IP: 79.186.5.**]

BRAWO

Gość • Piątek [20.12.2013, 21:55:50] • [IP: 79.186.128.**]

czas najwyższy je wyciąć jak wiało to leżały na jezdni konary

Gość • Piątek [20.12.2013, 21:31:14] • [IP: 83.8.13.**]

a od kiedy dr 102 jest krajową??

Gość • Piątek [20.12.2013, 21:22:32] • [IP: 79.186.172.***]

SUCHE ?!?! Ciekawe komu przeszkadzały te drzewa. Pewnie niedługo zobaczymy...

Gość • Piątek [20.12.2013, 19:49:28] • [IP: 83.8.3.***]

Z przekroju pni wynika, że są to całkiem zdrowe drzewa, więc nie mogą być suche.Ciekawe.

Gość • Piątek [20.12.2013, 17:51:55] • [IP: 79.186.48.***]

super jeszcze by mogli ściąć drzewa przy ulicy komunalnej a niepodległości tak gdzie był dawny stary PKS i wysypisko ścięci (Zoś) to bym się cieszył najbardziej

Oglądasz 1-25 z 25
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach poinformował o możliwych przerwach w dostawie wody w nocy z 23 na 24 czerwca 2026 roku. Utrudnienia związane są z pracami montażowymi prowadzonymi na remontowanym skrzyżowaniu ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. Mieszkańcy Międzyzdrojów powinni przygotować się na możliwe utrudnienia w dostępie do wody. Jak informuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach, przerwy mogą wystąpić w nocy z wtorku na środę, z 23 na 24 czerwca 2026 roku, w godzinach od 22:00 do 05:00. Powodem możliwych zakłóceń są prace montażowe prowadzone w obrębie remontowanego skrzyżowania ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. W komunikacie wodociągi apelują do mieszkańców, aby w czasie prowadzonych prac nie korzystali z urządzeń wodociągowych oraz sprzętu gospodarstwa domowego podłączonego do sieci wodociągowej. Zerwane osady z rur oraz znaczne spadki ciśnienia mogą bowiem doprowadzić do zapchania lub zanieczyszczenia instalacji. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza mieszkańców za wszelkie niedogodności związane z prowadzonymi pracami i prosi o wyrozumiałość ■