ikamien.pl • Piątek [01.11.2013, 23:08:59] • Kamień Pomorski
Nordic Walking – szansą na lepsze zdrowie i samopoczucie!

fot. Organizator
Nordic Walking jako forma rekreacji ruchowej polega na marszu ze specjalnymi kijkami. Ważnym czynnikiem jest możliwość uprawiania tej modnej dyscypliny przez każdego – bez względu na wiek, kondycję czy tuszę.
W trakcie przyjemnego spaceru przy pomocy kijków można:
- usprawnić układ oddechowy i sercowo- naczyniowy,
- rozwijać mięśnie kończyn górnych, dolnych oraz tułowia,
- odciążyć stawy w czasie marszu (szczególnie dla osób otyłych),
- pozbyć się zbędnych kalorii.
W związku z powyższymi faktami, w dniu 11 listopada 2013.r. w czasie XV Biegu Niepodległości Kamień Pomorski odwiedzi grupa niemiecko-polskich instruktorów i amatorów Nordic Walking ze Świnoujścia i okolic przy granicznych.
Celem wizyty będzie chęć popularyzowania tej pięknej i zdrowej dyscypliny, jak również szukanie nowych terenów i tras pod jej uprawianie.
Kamień Pomorski staje się dla naszych gości miejscem szczególnego zainteresowania do uprawiania Nordic Walking.
Efektem tego zainteresowania mają być rozmowy z władzami samorządowymi naszego miasta co do wytyczenia i oznaczenia w przyszłości tras marszowych w okolicach Kamienia Pomorskiego i umieszczenie ich w specjalnym folderze promującym miasto i jego okolice.
Wszyscy chętni którzy spacerują z kijkami po Kamieniu Pomorskim i jego okolicach, a także osoby które chcą spróbować poznać tajniki Nordic Walking zapraszamy serdecznie w dniu 11 listopada na zbiórkę o godz. 11.30 na teren Mariny. Półtora godzinny wymarsz planowany jest na godz. 12.10. W trakcie pokazowego marszu treningowego zawodowi instruktorzy udzielać będą cennych rad na temat ćwiczeń rozluźniających i stosowania właściwej diety.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim będzie dysponował w tym dniu sprzętem do Nordic Walking (kijki) w ilości 20 kompletów, które można będzie wypożyczyć na czas marszu.
Nie zmarnujmy okazji, ruszmy się z miejsca, zadbajmy o nasze zdrowie.
Uprawiam Nordic Walking od kilku lat, jestem też instruktorem i z przykrością stwierdzam, że w Kamieniu nie ma gdzie chodzić. Dla prawidłowego treningu kijek powinien się wbijać w podłoże. I tu jest kłopot z kilkunastokilometrową trasą. Najlepsze w okolicy są lasy Dziwnówek-Łukęcin. Kamień ma potencjał, ale wymagałoby to nakładów. Trzeba by wysypać żwirem i utwardzić ścieżki, a potem o nie dbać aby nie zarastały. Dzisiaj nie pozostaje nic innego jak chodzenie po chodnikach lub jezdni, a to tylko namiastka dobrego treningu.
Dzieki za wspanialy ppomysl PANU DYREKTOROWI MOSIRU.Prosze sie tak dalej starac. a bedxie mial Pan poparcie mieszkancow.
..Sledzę co się w tym temacie dzieje...wreszcie..nie odstawajmy od innych miast...bo zostaniemy znowu na końcu..znajdzie sie grupa na pewno, , , ten sposób na zdrowie staje się coraz bardziej popularny...