POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [15.11.2012, 08:03:53] • Dziwnów

Lekcja historii w 8 Batalionie Saperskim w Dziwnowie

Lekcja historii w 8 Batalionie Saperskim w Dziwnowie

fot. Organizator

Dzieci i młodzież z Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego z Ostromic udali się na lekcję historii do jednostki wojskowej w Dziwnowie.

Na miejscu, czekali na nas pracownicy wojskowi. Zajęcia miały charakter historyczny. Weszliśmy do „mini muzeum” 8 Kołobrzeskiego Batalionu Saperów. Tam poznaliśmy krótką historię dotyczącą powstania jednostki wojskowej w Dziwnowie. Zobaczyliśmy najwyższe oznaczenia, zdjęcia z różnych operacji wojskowych, standard, który otrzymała jednostka.

Dzieci i młodzież zafascynowała się najbardziej starymi, wydobytymi i nieaktywnymi wypałami. Każdy mógł dotknąć i zważyć ciężar. Przy okazji, uczestnicy wycieczki otrzymali kilka wskazówek dotyczących postępowania w przypadku znalezienia jakiegoś rzeczy, które może przypominać niewypał. Po zajęciach teoretycznych, przyszedł czas na poznanie sprzętu, które posiada Batalion Saperski w Dziwnowie. Zajęcia odbyły się na świeżym powietrzu. Podopieczni naszego ośrodka, mieli okazję poznać nazwy, cel i wnętrze pojazdów wojskowych. Każdy mógł wejść do amfibii- zobaczyć, jego wnętrze i wielkość. Mieliśmy okazję posłuchać, poznać samochody, służące do usuwanie różnych skażeń. Widzieliśmy patrol rozminowania, którego podstawowym zadaniem jest wykrywanie i unieszkodliwienie materiałów niebezpiecznych. Saperzy przedstawili nam krótką inscenizację rozładowania materiału wybuchowego. Każdy patrzał z zainteresowaniem. Po tej scenie, mogliśmy przymierzyć kamizelki saperskie, które były bardzo ciężkie. Mieliśmy okazję zobaczyć inne pojazdy wojskowe m.in. : z radarem do wykrywania samolotów i innych operacji wojskowych.

Uczestnicy byli bardzo zadowoleni, a my na łamach portalu ikamien.pl składamy szczególne podziękowania dowódcy jednostki 8 Batalionu Saperów w Dziwnowie za możliwość przeprowadzenia zajęć historycznych w jednostce, a także żołnierzom za oprowadzenie nas po garnizonie, przedstawienie historii i oznaczeń oraz zapoznanie nas z sprzętem wojskowym.

Źródło: Katarzyna Winklarek- Duda


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Wtorek [20.11.2012, 18:51:18] • [IP: 84.39.168.***]

jak sie gdzies idzie to wypadałoby wiedziec jak sie ta instytucja nazywa i jak sie to pisze

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ MIĘDZYZDROJE: 4 maja (niedziela) 10:00–16:00 – Pokazy multimedialne „Iskry Niepodległej” (promenada przed molo) ■ Wolin: 4 maja (niedziela) 10:00 – Rozpoczęcie warsztatów 11:00 – Obrzęd ofiarowania 11:00-14:00 – Warsztaty garncarskie 11:00-14:00 Manewry Wojów 11:00-15:00 – Słowiańskie gotowanie dla wszystkich chętnych 13:00 – Wytwarzanie gwizdków drewnianych 14:00 – „Mąka i woda nie ma głoda” – pokaz formowania bochenków chleba 14:00 – 16:00 – Gry i zabawy dla dzieci ■