POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [24.10.2012, 17:31:12] • Świnoujście

National Geographic: Fort Gerharda jednym z nowych cudów Polski

National Geographic: Fort Gerharda jednym z nowych cudów Polski

fot. Fort Gerharda

Słynny pruski dryl i lekcja musztry w Forcie Gerharda spodobały się czytelnikom magazynu National Geografic Traveler. Po trwającym ponad 3 miesiące głosowaniu, Fort Gerharda wyprzedził Zamek Czocha i Uzdrowisko Termalne Uniejów. We wtorek (23.10) podczas uroczystości w Warszawie, pamiątkowe dyplomy zwycięzcom wręczała redaktor naczelna National Geografic – Martyna Wojciechowska.

W konkursie startowały 32 atrakcje turystyczne. Konkurentami fortu było m.in. Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar w Poznaniu, jezioro Jeziorak, Zamek Czocha, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu i Uzdrowisko Termalne w Uniejowie. W pierwszej siódemce nie znalazła się nawet Stocznia Gdańska.

Przez 3 miesiące, czytelnicy National Geografic głosowali na swoich faworytów wysyłając smsy. Stawką była nie tylko wygrana w prestiżowym konkursie, ale publikacja w przewodniku turystycznym wydawanym przez najpopularniejszy magazyn turystyczny na świecie.

Wyniki konkursu na 7 Nowych Cudów Polski:
1.Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar - Poznań - 36,2% głosów
2. Żywe Muzeum Piernika - Toruń - 16,5% głosów
3. Fort Gerharda - Świnoujście - 8,4% głosów
4. Uzdrowisko Termalne Uniejów - 5,7% głosów
5. Muzeum Wsi Mazowieckiej - Sierpc - 5,1% głosów
6. Zamek Czocha - 4,6% głosów
7. Jezioro Jeziorak - 4,1% głosów


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Czwartek [15.11.2012, 13:01:48] • [IP: 31.63.205.*]

Ford

Gość • Sobota [27.10.2012, 15:20:38] • [IP: 5.184.12.***]

Fort i fort ale jaka MARTYNKA ładna- następnycód Polski

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Kwalifikacja wojskowa 2026 w powiecie kamieńskim zaplanowana jest na 16 lutego – 2 marca. Mieszkańcy gmin Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno i Wolin stawią się przed komisją w Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorskim przy ulicy Wolińskiej 7b ■