POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [04.05.2026, 13:41:42] • Wolin

Wolin świętował 3 Maja. Patriotyzm, wspólnota i radosny piknik

Wolin świętował 3 Maja. Patriotyzm, wspólnota i radosny piknik

fot. Organizator

Mieszkańcy i goście licznie wzięli udział w gminnych obchodach Święta Narodowego Konstytucji 3 Maja w Wolinie. Była uroczysta msza, przemarsz ulicami miasta, wspólne odśpiewanie hymnu oraz rodzinny piknik w amfiteatrze.

Gminne obchody, na które zaprosiła burmistrz Wolina Ewa Grzybowska, rozpoczęły się Mszą Świętą za Ojczyznę z udziałem pocztów sztandarowych. Kościół wypełnił się mieszkańcami, przedstawicielami służb, organizacji oraz gośćmi, którzy wspólnie oddali hołd twórcom Konstytucji 3 Maja.

Wolin świętował 3 Maja. Patriotyzm, wspólnota i radosny piknik

fot. Organizator

Po części religijnej uczestnicy przeszli ulicami miasta w barwnym przemarszu. Charakterystycznym elementem były biało-czerwone parasolki niesione przez uczestników, które podkreślały patriotyczny charakter wydarzenia. Przemarszowi towarzyszyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Wood & Brass Band z Goleniowa, nadając całości uroczysty i jednocześnie radosny klimat.

Wolin świętował 3 Maja. Patriotyzm, wspólnota i radosny piknik

fot. Organizator

Dalsza część obchodów odbyła się na terenie amfiteatru. Tam wspólnie odśpiewano hymn państwowy, a następnie uroczyście wciągnięto flagę na maszt. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. harcerze, strażacy, dzieci oraz całe rodziny, co podkreśliło międzypokoleniowy charakter święta.

Wolin świętował 3 Maja. Patriotyzm, wspólnota i radosny piknik

fot. Organizator

Po oficjalnych uroczystościach rozpoczął się piknik patriotyczny. Na uczestników czekały stoiska przygotowane przez lokalne organizacje, sołectwa oraz Koła Gospodyń Wiejskich. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, występów artystycznych oraz pokazów kulinarnych połączonych z degustacją.

Wolin świętował 3 Maja. Patriotyzm, wspólnota i radosny piknik

fot. Organizator

Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie było efektem wspólnej pracy wielu środowisk. „Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie wydarzenia służbom, szkołom, organizacjom, wolontariuszom, a przede wszystkim mieszkańcom za obecność i wspólnie spędzony czas.”

Wolin świętował 3 Maja. Patriotyzm, wspólnota i radosny piknik

fot. Organizator

Opracowano na podstawie informacji przekazanych przez Magdalenę Stróżek, Dział Edukacji, Promocji i Informacji Muzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego w Wolinie.


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Środa [06.05.2026, 08:15:41] • [IP: 213.155.191.***]

Super, że nie zapomina się o tak ważnych dniach dla Polski w naszym mieście.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 00:29:05] • [IP: 37.109.167.***]

szkoda że ktoś sie potknoł o nie równe drogi w tym wolinie i na drodze rowerowej itd. ta burmistrzowa może się tam potknąć na zryty ryj nie wypalony i itd.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■