POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [04.01.2026, 13:59:13] • zachodniopomorskie

Siedem nowych psów służbowych w zachodniopomorskiej policji - wsparcie z funduszu ochrony środowiska

Siedem nowych psów służbowych w zachodniopomorskiej policji - wsparcie z funduszu ochrony środowiska

fot. Policja

Zachodniopomorska policja wzbogaciła się o nowe, świetnie wyszkolone psy służbowe zakupione dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Siedmiu nowych czworonożnych funkcjonariuszy zostało przekazanych do jednostek w Szczecinie, Koszalinie, Świnoujściu, Łobzie, Gryficach, Myśliborzu oraz Szczecinku.

Nowe psy służbowe to nie tylko wzmocnienie dla zachodniopomorskiej policji, ale także znaczne odmłodzenie jej "psiego" trzonu. Wsparcie siedmiu czworonożnych funkcjonariuszy niewątpliwie przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa w naszym województwie, szczególnie w miejscach o strategicznym znaczeniu, takich jak port gazowy w Świnoujściu.

Zakup psów został sfinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, co pokazuje, że ochrona środowiska idzie w parze z bezpieczeństwem publicznym. Nowe psy pomogą w patrolowaniu terenów chronionych i zapobieganiu przestępstwom przeciwko środowisku.

Dzięki wsparciu Policja na terenie naszego województwa będzie mogła jeszcze skuteczniej wykonywać swoje obowiązki, szczególnie w okolicach infrastruktury krytycznej. Psy służbowe są niezwykle ważnym elementem w zwalczaniu przestępczości i zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańcom.

Policja Zachodniopomorska


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada w sobotę wystąpienie marznących opadów deszczu i mżawki w całym województwie zachodniopomorskim ■ Kwalifikacja wojskowa 2026 w powiecie kamieńskim zaplanowana jest na 16 lutego – 2 marca. Mieszkańcy gmin Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno i Wolin stawią się przed komisją w Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorskim przy ulicy Wolińskiej 7b ■