Samochód osobowy marki Seat Toledo stojący na zatoczce przy głównej ulicy który jest pozbawiony kół, częściowo rozkradziony i co najgorsze oparty na niestabilnych podporach. Pod samochodem wyrastają chwasty, otoczenie sugeruje, że auto stoi tu od dłuższego czasu - mimo wcześniejszych sygnałów.
To nie jest miejsce odosobnione. Miejsce to pełni funkcję rekreacyjną: obok znajduje się otwarta siłownia plenerowa i plac zabaw dla dzieci. Rodzice i osoby korzystające z obiektu boją się, że przy najmniejszym przesunięciu samochód może coś się stać - z tragicznymi konsekwencjami. „To jest jak bomba na chodniku. Dzieci bawią się obok, ludzie ćwiczą, a tu ktoś pozwala, żeby takie coś stało i zagrażało życiu” - mówią mieszkańcy.
Redakcja przypomina, że o tym samym pojeździe pisaliśmy już wcześniej i że problem pozostał nierozwiązany. Kto odpowiada za usunięcie porzuconego pojazdu z przestrzeni publicznej? Z formalnego punktu widzenia to zazwyczaj zadanie władz gminy - w zależności od lokalnych przepisów i procedur. W praktyce mieszkańcy oczekują, że gmina natychmiast podejmie działania: zabezpieczy miejsce, zleci odholowanie wraku na koszt właściciela lub, gdy właściciel nie zostanie ustalony, na koszt gminy, a następnie obciąży go kosztami usunięcia.
Takie procedury nie muszą być skomplikowane - wymagają jednak woli i koordynacji. Tymczasem sytuacja ta pokazuje rażące zaniedbanie: porzucony pojazd stoi na cegłach. Istnieje realne niebezpieczeństwo, że pojazd się obsunie i spadnie. Przypominamy też o odpowiedzialności za nadzór nad i przed terenami rekreacyjnymi - to gmina powinna zapewnić, by takie miejsca publiczne były bezpieczne i wolne od elementów stwarzających ryzyko.
A większość z grata rozkład Jankowski ćpun
Ten złom stoi tam prawie 2 lata a nie rok tylko coraz mniej go zostaje. Jak zleci z tych kołków czy cegieł na drogę to będzie tragedia
W Wolinie też wraków od zatrzęsienia.. nikt nic nie robi..
Jaki to wrak, toż to dobre auto - wystarczy zamontować 4 koła i jazda w miasto !
O- i to jest informacja szanowna redakcjo !! Ale należy zwrócić uwagę, że w samych Międzyzdrojach na ulicy Zwycięstwa 4 powstał na chodniku znak drogowy P-20 --ale dla Kogo ?? i należy te dwie sprawy połączyć aby nikomu nic nie przeszkadzało ! samochód będzie stał na znaku P-20 zgodnie z przepisami ! nikomu nie przeszkadzając.nie zmuszajac urzędników do wysiłku umyslowego
Nie ruszajcie tego samochodu, on stoi i czeka na paliwo po 5, 19 zeta za litr, tak jak obiecał rudy Donek. A ile to potrwa aż litr benzyny będzie kosztował 5.19 to należy zapytać Ojca Tadeusza z Rydzykowa, On doskonale zna realia gospodarki tego Kraju..🐲🐲🐲
W związku z zagrożeniem weryfikacja VIN. Odnalezienie właścicela i po sprawie.
Za Rudego jest taki dobrobyt że ludzie zostawiają samochody i kupują nowe