POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [25.09.2025, 09:37:40] • Gmina Dziwnów

Grzybobranie

Grzybobranie

fot. Organizator

Sołectwo Dziwnów Górny serdecznie zaprasza mieszkańców na wyjazd na grzyby, który odbędzie się 27 września (sobota) 2025 r.

Miejsce zbiórki: parking przy Polomarkecie
Godzina: 8:00
Zapisy: tel. 603 241 955

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do szybkiego zgłoszenia swojego udziału.
Niech to będzie okazja do wspólnej integracji, spaceru na świeżym powietrzu i oczywiście udanych zbiorów!

www.dziwnow.pl


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Piątek [26.09.2025, 21:51:29] • [IP: 91.94.17.***]

PRL pełną gębą. JPRDL kiedy się tak cofneliscie?

Gość • Czwartek [25.09.2025, 17:21:00] • [IP: 83.30.143.***]

- Mam delikatne problemy, które niestety się powtórzyły, bo po meczu z Holandią delikatnie spięło mnie w plecach. Mieliśmy chwilę czasu na rehabilitację i krótki trening, potem normalnie się czułem, potrenowałem, ale znów to poczułem. Nie chcieliśmy ryzykować, ale mam nadzieję, że w sobotę będę gotowy. I pojawi się taka potrzeba, by pomóc chłopakom. No cóż, w przyrodzie musi być trochę równowagi, więc jak przez cały sezon zazwyczaj nie miewam problemów, to gdzieś to wszystko musi się skumulować - dodał nasz przyjmujący, który cały pojedynek oglądał zza linii bocznej.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Chcielibyśmy wraz z mężem podziękować pralni WashPro w Wolinie za ich wielki gest dobroci, za wielką pomoc w wypraniu naszych rzeczy po pożarze w naszym mieszkaniu. W tamtym momencie to był dla nas ogromny dar od losu. To daje nadzieję, że ludzie mają dobre serca. Dziękujemy z całego serca, Aleksandra i Robert, Szczecin ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. podpisał umowę z firmą PROJMORS Biuro Projektów Budownictwa Morskiego z Gdańska. Przedmiotem umowy jest opracowanie projektu funkcjonalno-użytkowego (PFU) oraz kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla inwestycji pn. „Budowa dostępu lądowego do Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego w porcie zewnętrznym w Świnoujściu”. Zakres prac obejmuje także uzyskanie wszystkich niezbędnych opinii, uzgodnień, decyzji i pozwoleń administracyjnych, które umożliwią rozpoczęcie realizacji inwestycji. Etapy projektu Projekt przewiduje cztery główne etapy: 1. Budowę układu torowego z pełną infrastrukturą kolejową, 2. Budowę układu drogowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą, 3. Budowę pozostałej infrastruktury technicznej, 4. Budowę obiektu odpraw granicznych (SANEPID). W ramach dokumentacji projektanci przygotują m.in.: • dokumentację geologiczno-inżynierską, • kosztorysy prac projektowych i budowlanych, • szczegółowy zakres budowy instalacji energetycznych, wodnych i innych, • projekt układu komunikacyjnego obejmującego: ◦ drogę o długości 2,1 km, ◦ parking buforowy o powierzchni 5 ha, ◦ ciągi pieszo-rowerowe o szerokości 3 m, ◦ rozbudowaną infrastrukturę kolejową: 10 torów w grupie zdawczo-odbiorczej, 3 dodatkowe w grupie przyjazdowo-odjazdowej, tory dojazdowe nr 200 i 201 oraz układ torowy o maksymalnej długości 3,2 km – wraz z trakcją, sterowaniem ruchem i wiaduktami ■ Władze Świnoujścia ogłosiły, że 4 października 2025 będzie „Dniem Świnoujścia” — ważna data w kontekście 80. rocznicy powrotu miasta do Polski oraz 35 lat samorządności. Mieszkańcy będą mieli okazję uczcić historię miasta, uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, rekreacyjnych i okolicznościowych ■