O godzinie 10:00 funkcjonariusze, pracownicy cywilni i interesanci zostali ewakuowani z budynku komendy. Strażacy natychmiast przystąpili do działań gaśniczych oraz oddymiania pomieszczeń biurowych.
„Sprawdzenie efektywności przyjętych rozwiązań w zakresie ochrony przeciwpożarowej to ważne zadanie każdego właściciela budynku. Obowiązek przeprowadzenia ćwiczeń w tym zakresie wynika z regulacji prawnych. Dzisiaj ćwiczenia takie odbyły się w budynku naszej komendy. Ewakuowano wszystkie osoby, a strażacy przystąpili do gaszenia pożaru i oddymiania pomieszczeń biurowych. A wszystko po to, aby sprawdzić czy przyjęte w zakresie ochrony przeciwpożarowej rozwiązania się sprawdzają” – informuje Policja Zachodniopomorska.
Regularne treningi tego typu mają kluczowe znaczenie – dzięki nim w sytuacji realnego zagrożenia służby i pracownicy wiedzą, jak zachować się, by chronić życie i zdrowie wszystkich osób przebywających w budynku.