Podczas piątkowej wideokonferencji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w której uczestniczył wicewojewoda zachodniopomorski Bartosz Brożyński wraz z wojewodami, przedstawicielami służb, instytucji i administracji rządowej omówiono sytuację meteorologiczną w kraju. Pogoda w centrum i na południu Polski się stabilizuje.
W naszym województwie w najbliższych dniach możemy spodziewać się silnego wiatru z kierunków północnych, który może momentami osiągać do 70 km/h. Może to wywołać nieznaczne, czasowe przekroczenia stanów ostrzegawczych na Zelewie Szczecińskim i w Trzebieży. Możliwe są też opady deszczu.
W czwartek prewencyjnie wicewojewoda Bartosz Brożyński skontrolował wały przeciwpowodziowe w Trzebieży, Brzózkach i Uniemyślu. Wały w tych miejscach są w dobrym stanie, a w miejscach zgłoszonych przez mieszkańców wykonano uszczelnienie ubytków.
- Pomimo stabilizacji sytuacji pogodowej w Polsce, służby i instytucje cały czas pozostają w gotowości – podkreślił wicewojewoda Bartosz Brożyński i zaapelował o śledzenie aktualnej prognozy pogody oraz komunikatów IMGW i RCB.
Komunikaty zamieszczane są w aplikacjach mObywatel, RSO oraz na stronach internetowych:
https://meteo.imgw.pl/
https://hydro.imgw.pl/#/
https://www.gov.pl/web/rcb
Piotr Pieleszek
Centrum Prasowe
Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie