W miniony weekend, w godzinach popołudniowych, do funkcjonariuszy szczecińskiej drogówki pełniących służbę w rejonie Klinisk Wielkich w związku z powrotami podjechał kierowca samochodu osobowego. W pojeździe znajdowała się pasażerka – 85-letnia kobieta, która skarżyła się na poważne duszności i znaczne pogorszenie samopoczucia.
Z uwagi na utrudnienia drogowe i zatory na trasie, policjanci natychmiast podjęli decyzję o przeprowadzeniu pilotażu z wykorzystaniem policyjnych motocykli. Funkcjonariusze torowali drogę, umożliwiając pojazdowi z chorą kobieta bezpieczne i szybkie dotarcie do placówki medycznej.
Dzięki sprawnej interwencji i doskonałej znajomości terenu przez policjantów ruchu drogowego, pojazd w niedługim czasie był pod szpitalem. Kobiecie natychmiast udzielono pomocy medycznej.
ZKS KMP