POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [01.04.2025, 20:12:21] • Kamień Pomorski

Zaproszenie na Dzień Otwarty Inspekcji Sanitarnej

Zaproszenie na Dzień Otwarty Inspekcji Sanitarnej

fot. Organizator

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kamieniu Pomorskim serdecznie zaprasza na Dni Otwarte Inspekcji Sanitarnej, które odbędą się 9 kwietnia 2025 roku w godzinach od 10.00 do 15.00. To wyjątkowa okazja, by z bliska poznać działalność służb dbających o zdrowie publiczne oraz dowiedzieć się więcej o ich codziennej pracy i roli w zapewnianiu bezpieczeństwa sanitarnego.

W programie:
• Prelekcja pt. „Rola Inspekcji Sanitarnej dla zdrowia publicznego” –przedstawienie działalności Inspekcji Sanitarnej w poszczególnych obszarach oraz ich znaczenia dla ochrony zdrowia publicznego.
• Stoiska edukacyjno – informacyjne. Podczas rozmów indywidualnych uczestnicy będą mogli zdobyć cenną wiedzę na temat profilaktyki zdrowotnej: instruktaż samobadania piersi z wykorzystaniem fantomu piersi, analiza składu masy ciała, pomiar ciśnienia tętniczego, pokaz udzielania pierwszej pomocy, symulacja wpływu alkoholu i substancji odurzających na organizm człowieka z wykorzystaniem alko - i narkogogli, dystrybucja materiałów informacyjno- edukacyjnych
• Poradnictwo. Odpowiemy na pytania m.in. jak wykonać badania do celów sanitarno-epidemiologicznych, jakie dokumenty są niezbędne, aby dokonać ekshumacji, pokażemy, jak pobieramy próbki wody i żywności do badań, możliwość zadania pytań specjalistom z zakresu zdrowia publicznego, epidemiologii i bezpieczeństwa sanitarnego.
• Zwiedzanie laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie Oddział Laboratoryjny w Kamieniu Pomorskim to unikalna możliwość poznania tajników badań laboratoryjnych oraz metod stosowanych w monitorowaniu jakości wody i żywności.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kamieniu Pomorskim


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ 08:00 dnia 06.04.2026 do godz. 21:00 dnia 06.04.2026. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach od 70 km/h do około 85 km/h, z północnego zachodu. Uwagi: Z uwagi na dynamiczną sytuację stopień ostrzeżenia może zostać podniesiony ■ Spotkania wojewodów dla mieszkańców w każdym powiecie, scenariusze zajęć dla uczniów i seniorów oraz lekcje o bezpieczeństwie i urzędzie wojewódzkim połączone ze zwiedzaniem – wszystko po to, aby każdy w regionie wiedział, jak należy się zachować w przypadku powodzi, zatrucia wody, przerwy w dostawie prądu czy sytuacji wojennej. - Przechodzimy do kolejnego etapu realizacji ustawy o Ochronie Ludności i Obronie Cywilnej – mówi wojewoda Adam Rudawski. – W ubiegłym roku przeszkoliliśmy z zakresu ustawy wójtów, burmistrzów i prezydentów z regionu. W tym roku zorganizujemy dla nich zajęcia przypominające, ale naszym głównym celem na najbliższe miesiące jest edukacja mieszkańców. Zależy nam, aby każdy wiedział, jak należy się zachowywać w przypadku różnego rodzaju kryzysów. Najważniejsze jest bowiem opanowanie i spokój, a te będą nam towarzyszyć tylko wtedy, kiedy będziemy mieć odpowiednią wiedzę ■