POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [03.02.2025, 08:57:07] • Międzyzdroje

Załamana mieszkanka prosi o pomoc: ptasie odchody uniemożliwiają korzystanie z balkonu

Załamana mieszkanka prosi o pomoc: ptasie odchody uniemożliwiają korzystanie z balkonu

fot. Mieszkanka

Balkon pokryty szlamem z ptasich odchodów, brak skuteczności ze strony spółdzielni i ponad rok próśb o interwencję. Mieszkanka Międzyzdrojów, wychowująca trzyletnie dziecko, apeluje o pomoc, by odzyskać swoją przestrzeń i godne warunki życia.

Pani Małgorzata, mieszkanka Międzyzdrojów jednego z budynków zarządzanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Słowianin”, od ponad roku zmaga się z poważnym problemem. Balkon jej mieszkania stał się miejscem nieustającego ataku ptasich odchodów z górnych kondygnacji. Załączone zdjęcia, które przesłała do redakcji, jednoznacznie pokazują, jak poważny jest ten problem.

– „Nie mogę korzystać ze swojego balkonu, nie mogę nawet otworzyć okna, bo wszystko wpada do mieszkania. Mam trzyletnie dziecko, a ten szlam pokrywający wszystko to ptasie odchody. Od ponad roku zgłaszam problem do spółdzielni, ale bez żadnych rezultatów” – mówi zrozpaczona pani Małgorzata.

Według relacji mieszkanki, mimo że spółdzielnia posiada wszystkie dane właściciela lokalu, z którego prawdopodobnie pochodzi problem, nie podjęto żadnych skutecznych działań. Pani Małgorzata była wielokrotnie odsyłana „od drzwi do drzwi” i jak sama przyznaje, sytuacja nie zmienia się od wielu miesięcy.

– „Zrobiłam już wszystko, co mogłam. Teraz proszę o pomoc Państwa, bo nie mogę dłużej funkcjonować w ten sposób” – dodaje kobieta.

Problem ptasich odchodów to nie tylko estetyka, ale przede wszystkim zdrowie. Szczególnie niebezpieczne mogą być one dla małych dzieci i osób z obniżoną odpornością, gdyż zawierają bakterie i grzyby, które mogą prowadzić do poważnych infekcji.

Mieszkańcy Świnoujścia coraz częściej zwracają uwagę na problemy z zarządzaniem nieruchomościami przez spółdzielnie. W tym przypadku jednak chodzi o elementarne poczucie bezpieczeństwa i komfortu w miejscu zamieszkania.

Czy spółdzielnia podejmie w końcu zdecydowane kroki, by pomóc pani Małgorzacie? Liczymy, że nagłośnienie sprawy skłoni odpowiedzialne osoby do działania.

Załamana mieszkanka prosi o pomoc: ptasie odchody uniemożliwiają korzystanie z balkonu

fot. Mieszkanka

SML-W Słowianin w Świnoujściu uprzejmie informuje, że nieprzerwanie są podejmowane próby mające na celu skontaktowanie się z Właścicielem mieszkania w sprawie bytujących na balkonie gołębi. Rozwiązanie problemu opisanego w Państwa wiadomości jest utrudnione ponieważ obecny właściciel lokalu nie podejmuje korespondencji. Spółdzielnia nie dysponuje też aktualnym numerem telefonu. Lokal od dłuższego czasu nie jest zamieszkały (brak zużycia mediów), co stworzyło dogodne warunki do bytowania ptaków.
Ponieważ dotychczasowe próby kontaktu z Właścicielem zakończyły się niepowodzeniem. Spółdzielnia zdecydowała się skierować sprawę na drogę sądową.

Uzasadniając konieczność podjęcia ww. ścieżki prawnej jest fakt, że balkon pomimo, że jest częścią wspólną nieruchomości jest oddany do wyłącznego użytkowania właścicielowi lokalu.

Oznacza to, że aby zgodnie z obowiązującymi przepisami wejść na przedmiotowy balkon i dokonać jego uprzątnięcia wraz z montażem siatki zabezpieczającej przed ptakami, Spółdzielnia musi uzyskać zgodę właściciela lub posiadać prawomocny wyrok Sądu wydany na wskazaną okoliczność. Sąd może też nakazać wykonanie ww. prac bezpośrednio właścicielowi lokalu.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 8, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-8 z 8

Gość • Poniedziałek [03.02.2025, 20:24:23] • [IP: 109.243.67.***]

IP 151.21 Pani nie jęczy tak sie składa że sprzatanie balkon u w sezonie letnim dwa razy dziennie a zimowym podczas wiatru i śniegu tez nie należy do najprzyjemnieszych - sąsiada Cięzko zaprosic bo go nie ma - właścicielka zmarła a Syn nie zajmuje sie mieszkaniem i wogóle tu nie przebywa Cały ten bałagan spływa regularnie z góry pomimo sprzątania - regularnego wystarczy chwila aby bałagan i syf zlatywał na dół Pozdrawiam, Jecząca Pani - której na balkon leci szlam gówna

Gość • Poniedziałek [03.02.2025, 20:09:42] • [IP: 109.243.67.***]

Wystarczy doczytać że mieszkanie wyżej jest puste A wszystko spada z wiatrem i deszczem na dół bezpośrednio na balkon poniżej - balkony są w jednym pionie Ten balkon sprzątany jest kilka razy dziennie nie ma opcji aby był czysty mając gołębnik na górze

Gość • Poniedziałek [03.02.2025, 14:37:52] • [IP: 91.94.26.***]

Wygląda na to, że balkon nie wystaje poza obrys budynku, więc nie jest to część wspólna.Pani powinna wyczyścić go we własnym zakresie.

Gość • Poniedziałek [03.02.2025, 13:26:11] • [IP: 164.127.218.**]

O czym jest ten artykuł. Kogoś nie ma w domu i czemu on jest winien. Ptaki siadają wszędzie a jego winą jest to że na jego balkonie??Oczywiście gdyby miał gołębnik to inna sprawa...

Gość • Poniedziałek [03.02.2025, 12:46:38] • [IP: 89.151.21.**]

Pani tylko jęczy a może by tak iść do sąsiada i zaprosić go aby zobaczył co się dzieje u niej na balkonie. A jak nie pomoże to sąd. A tak przy okazji już jest wyrok sądowy nakazujący sąsiadowi zrobić z tym porządek. A pani niech zakasze rękawy i posprząta swój balkon bo on szczoty dawno nie widział.

Gość • Poniedziałek [03.02.2025, 11:23:25] • [IP: 178.238.243.***]

W czym spółdzielnia widzi problem, jeśli balkon jest częścią wspólną to wynająć podnośnik i zabezpieczyć balkon od zewnątrz i nie trzeba wchodzić na ten balkon, trochę chęci i po problemie

Gość • Poniedziałek [03.02.2025, 10:34:58] • [IP: 46.112.4.**]

a o podwyżkach za ogrzewanie to cisza...

Gość • Poniedziałek [03.02.2025, 09:10:42] • [IP: 37.31.152.**]

zdecydowane kroki ? zostaje tylko odstrzelić te ptaki bo co innego nie rozumiem a może zaprosiś te ptaki do dyskusji żeby tak nie robiły ? co za głupi artykuł

Oglądasz 1-8 z 8
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach poinformował o możliwych przerwach w dostawie wody w nocy z 23 na 24 czerwca 2026 roku. Utrudnienia związane są z pracami montażowymi prowadzonymi na remontowanym skrzyżowaniu ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. Mieszkańcy Międzyzdrojów powinni przygotować się na możliwe utrudnienia w dostępie do wody. Jak informuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach, przerwy mogą wystąpić w nocy z wtorku na środę, z 23 na 24 czerwca 2026 roku, w godzinach od 22:00 do 05:00. Powodem możliwych zakłóceń są prace montażowe prowadzone w obrębie remontowanego skrzyżowania ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. W komunikacie wodociągi apelują do mieszkańców, aby w czasie prowadzonych prac nie korzystali z urządzeń wodociągowych oraz sprzętu gospodarstwa domowego podłączonego do sieci wodociągowej. Zerwane osady z rur oraz znaczne spadki ciśnienia mogą bowiem doprowadzić do zapchania lub zanieczyszczenia instalacji. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza mieszkańców za wszelkie niedogodności związane z prowadzonymi pracami i prosi o wyrozumiałość ■