POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [06.10.2024, 08:46:31] • Świnoujście

Akcja ratunkowa na promie TT Line w Świnoujściu: desperat blokuje rejs do Szwecji

Akcja ratunkowa na promie TT Line w Świnoujściu: desperat blokuje rejs do Szwecji

fot. Sławomir Ryfczyński

Na terminalu promowym w Świnoujściu trwa akcja ratunkowa. Wczoraj w godzinach popołudniowych pasażer jednego z promów TT Line, pływających do Szwecji, zajął jedną z szalup ratunkowych i zagroził popełnieniem samobójstwa. Mężczyzna, prawdopodobnie uzbrojony w nóż, zablokował ruch promu, co skutkuje ogromnymi utrudnieniami dla pasażerów i załogi.

Akcja trwa od wielu godzin – prom, który miał wypłynąć o 1 w nocy, do tej pory nie opuścił portu. Funkcjonariusze policji oraz służby ratownicze prowadzą z mężczyzną rozmowy, starając się nakłonić go do bezpiecznego opuszczenia tratwy. Mimo licznych prób negocjacji, sytuacja nadal nie została rozwiązana. Jak podają służby, są w pełnej gotowości do interwencji.

Akcja ratunkowa na promie TT Line w Świnoujściu: desperat blokuje rejs do Szwecji

fot. Sławomir Ryfczyński

Mężczyzna nie pozwala na kontynuowanie rejsu, co zmusiło do wstrzymania dalszych operacji promowych. Pasażerowie, którzy mieli podróżować do Szwecji, zmuszeni są do oczekiwania na zakończenie akcji.

Akcja ratunkowa na promie TT Line w Świnoujściu: desperat blokuje rejs do Szwecji

fot. Sławomir Ryfczyński

W miarę trwania akcji ratowniczej, sytuacja staje się coraz bardziej napięta. Obecnie służby ratownicze koncentrują się na bezpiecznym rozwiązaniu kryzysu, unikając eskalacji sytuacji. Na ten moment nie wiadomo, jakie motywy kierują desperatem, ani jak długo jeszcze potrwa jeszcze blokada promu. O dalszych postępach będziemy informować na bieżąco.

źródło: www.ikamien.pl


Zaktualizowano: Niedziela [06.10.2024, 12:18:04]

komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Niedziela [06.10.2024, 16:39:10] • [IP: 213.163.138.**]

Co za cieniasy ! Nie moga sobie poradzic !! To tylko osobnik z nozem! Ludzie to nie ma w kraju specjalistow od takich spraw?

Gość • Niedziela [06.10.2024, 12:34:09] • [IP: 176.221.124.**]

To nie próba samobójcza, a akt terrorystyczny skoro szantażuje w taki sposób, wpływając na ruch promowy i życie innych pasażerów. Samobójcy skaczą z mostu i inne takie...

Gość • Niedziela [06.10.2024, 11:54:22] • [IP: 95.214.217.**]

Paralizator czy to w formie pistoletu, czy na tyczce. Ogłuszyć, wypakować i popłynąć

Gość • Niedziela [06.10.2024, 10:41:14] • [IP: 37.31.130.**]

Utopić dziada.

Gość • Niedziela [06.10.2024, 10:16:45] • [IP: 37.31.130.**]

kolejny uśmiechnięty

Gość • Niedziela [06.10.2024, 09:49:47] • [IP: 5.173.224.**]

Spuścić trawę i uwolnić prom. Takie proste.

Gość • Niedziela [06.10.2024, 09:13:15] • [IP: 91.94.16.**]

A gdzie jednostka grom?

Oglądasz 1-7 z 7
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Przerwa w dostawie prądu – Świerzno. Ze względu na prace konserwacyjno-modernizacyjne w dniu 23 kwietnia 2025 r. nastąpi planowana przerwa w dostawie energii elektrycznej od godziny: 09:00 do 13:00 w miejscowości Świerzno, ulice: Długa (nr 1–11) Cicha (nr 1–9) Radosna (nr 5–13) oraz Straż i Urząd Gminy. Kontakt w sprawie przerwy: 991 ■ Informujemy, że w związku z ogłoszeniem 26 kwietnia 2025 roku dniem żałoby narodowej w Polsce po śmierci papieża Franciszka, zaplanowana na ten dzień Ekologiczna Gra Miejska zostaje odwołana. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i zapraszamy do udziału w innych naszych wydarzeniach w przyszłości. Z poważaniem, Organizatorzy ■